YKS SORGULAMA

YKS Sınavına Katılabilir miyim?

YKS Sınavına Katılabilir miyim?

Neye Göre hesaplama yapıyor?   Merhaba saygı değer Açık Öğretim Lisesi öğrencileri;

   Burada Açık Lise okumakta olan öğrencilerimizin Yükseköğretim Kurumları Sınavına yani üniversite okumak için kazanılması gereken sınava girip giremeyeceğini hesaplama aracıdır. Peki tüm Açık Lise okumakta olan öğrenciler YKS (Temel Yeterlilik Sınavı) - TYT sınavına girebilir mi?

   Aslımda amaç tamamı ile farklılaştığında tüm öğrenciler bu sınava deneme amaçlı girebilir. Fakat dediğimiz gibi deneme amaçlı olarak. Giren öğrencilerimiz ne kadar yüksek puan alırsa alsın Açık Lisede mezun olmadığı taktirde bu başarı paunı hiç bir işe yaramayacaktır.

   Asıl konumuz burada Açık Öğretim Lisesi okuyan mezun olmasına az bir kredisi, az bir dönemi ve zorunlu dersi olanlar için Üniversite Kayıt tarihleri göz önüne alınarak size hesap verilecektir.

Hesaplama aracımızda siz değerli öğrencilerimiz için şu şekilde hesaplama yapılacaktır.

   1. 08.02.2019 Tarihi itibari ile Açık Öğretim Lisesi okuyan öğrenciler
   2. Hesaplama Aracımızda 08.02.2019 tarihinden itibari ile İş Takviminde yer alan
   a) 6 - 7 Nisan 2019 Tarihinde Açık Lise 2. Dönem Sınav Sonucunda 35 Kredi Almanız
   b) 6 - 7 Temmuz 2019 Tarihinde Açık Lise 3. Dönem Sınav Sonucunda 35 Kredi Almanız
ve 2019 - 2020 Eğitim Öğretim Yılı İçin
   c) 7 - 8 Aralık 2019 Tarihinde Açık Lise 1. Dönem Sınav Sonucunda 35 Kredi Almanız
   3. 2018 - 2019 Yeni Eğitim ve Öğretim Yılı içerisinde ek sınav yapılmadığı düşünülerek.
   4. 2018 - 2019 Eğitim Öğretim Yılında 3 dönem sınava giripte yeterli krediyi bulamayan, zorunlu dersi kalan veya toplam dönemi 7 olan öğrencilerimiz için 2019 - 2020 Eğitim Öğretim Yılı 1. dönem sınavı (Aralık Ayında Yapılan Sınav) yapılması göz önüne alınarak hesaplama sonucunu size verecektir.
   5. Bu Sistem üzerinde Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin Toplam Döneminin en az 5 olarak hesaplanmıştır.
   6. Açık Öğretim Lisesi öğrencileri bu hesaplama aracında zorunlu ders ile ilgili veri istenmemektedir. Yukarıda yer alan kredi bilgilerini girdiğinizde tam sonucun çıkmasın da eğer ki en az 1 tane dahi zorunlu dersiniz kalırsa bu araç size doğru sonuç vermez.
   NOT YKS (YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI) VE TYT (TEMEL YETERLİLİK TESTİ) SINAVI HAKKINDA BİLGİLENDİRME İÇİN YAPILMIŞ OLAN ARACIMIZDA SİZ DEĞERLİ ÖĞRENCİLERE BİLGİLENDİRME AMAÇLI OLARAK YAPILMIŞTIR.
DAHA DETAYLI BİLGİLERİ ÖSYM BÜROLARINDAN VE HALK EĞİTİM MERKEZLERİNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.
YKS SINAV BAŞVURU TARİHLERİ SINAV TARİHLERİ HAKKINDA BİLGİYE http://www.tembelogrenci.org/duyurular/yks-basvurulari-ne-zaman-yapilacak-yks-basvuru-ve-sinav-tarihleri.html ADRESİNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.