Açık Lise (AÖL) Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 Çıkmış Sınav Soruları 2019 yılı 2. dönem


1.Bilgi, bilen özne ile bilinen nesne arasında kurulan ilişki sonucunda ortaya çıkan üründür.
Bu tanım aşağıdaki bilimlerden hangisine aittir?

2. Bilginin kaynağı hakkında “Sadece duyu organlarıyla elde edilen tecrübi bilgiler vardır.” görüşünü benimseyen akım aşağıdakilerden hangisidir?

3. • Gerçek olan, deneyle varlığı kanıtlanmış olandır.
• Metafiziksel ve dinî her türlü açıklama gerçeklikle uyuşmaz.
• Duyusal alanın ötesinde bulunan bir dünyaya ait görüşler kabul edilemez.
Bu görüşler aşağıdaki felsefi akımlardan hangisine aittir?

4. • Kendisi sayesinde hak ile batıl bilinir.
• Allah’ın yarattığı ruhani bir cevherdir.
• Eşyanın güzellik, çirkinlik, kemâl, eksiklik gibi sıfatlarını bilmeye yarayan melekedir.
Farklı İslam âlimlerince tanımı verilen bu kavram aşağıdakilerden hangisidir?

5. Tasavvufta aşağıdakilerden hangisi yoluyla elde edilen bilgi “keşif” olarak adlandırılır?

6. Öğreten, öğrenen, dinleyen ya da ilmi destekleyen ol, beşincisi olma, helâk olursun!
Aşağıdaki davranışlardan hangisi bu hadiste verilen mesajın konusundan farklıdır?

7. Dinî literatürde “Allah’ın varlığını reddeden, İslam dininin temel esaslarına inanmayan, Kur’an-ı Kerim ayetlerini inkâr eden kimse” aşağıdaki kavramlardan hangisi ile ifade edilir?

8. Aşağıdakilerden hangisi İslam’ın izin verdiği davranışlardandır?

9. “Lâ ilâhe illallah Muhammedün Resulullah” ifadesinin anlamı aşağıdakilerden hangisidir?

10. “Hâlbuki onlara, ancak dini Allah’a has kılarak, hakka yönelen kimseler olarak O’na kulluk etmeleri, namazı kılmaları ve zekâtı vermeleri emredilmişti…”
(Beyyine suresi, 5. ayet)
Bu ayetteki din kelimesinin anlamı aşağıdakilerden hangisidir?

11. Din, tarih boyu insanla birlikte var olmuş, her yerde ve her zaman varlığını da devam ettirmiştir. İnsanlık tarihinde ne kadar gerilere gidilirse gidilsin, dinî inançlardan yoksun bir topluma rastlanmamaktadır.
Bu metinden aşağıdakilerden hangisine ulaşılır?

12. ‘‘Onlar, Allah’ın nurunu ağızlarıyla söndürmek istiyorlar. Oysa kâfirler hoşlanmasalar da Allah, nurunu tamamlamaktan başka bir şeye razı olmaz. O, Allah’a ortak koşanlar hoşlanmasalar bile dinini, bütün dinlere üstün kılmak için, peygamberini hidayetle ve hak dinle gönderendir.”
(Tevbe suresi, 32-33. ayetler)
Bu ayetlerde aşağıdakilerden hangisine değinilmemiştir?

13. “Allah’ın göklerde ve yerdeki nice varlık ve imkânları sizin emrinize verdiğini, nimetlerini açık ve gizli olarak size bolca ihsan ettiğini görmediniz mi?”
(Lokmân suresi, 20. ayet)
Bu ayette aşağıdakilerden hangisine değinilmemiştir?

14. Bir kişinin Allah’ın varlığını, birliğini, sıfatlarını, peygamberlerini, ahiret gününü kabul ederek bunu kalp ile tasdik, dil ile söylemesidir.
Tanımı yapılan kavram aşağıdakilerden hangisidir?

1. Allah’ın “bütün canlılara hayat vermesi” aşağıdaki isimlerinden hangisi ile ilgilidir?

16. Aşağıdakilerden hangisi farz-ı ayn ibadetlerden biridir?

17. Aşağıdaki namazlardan hangisinin sünneti “gayri müekkede”dir?

1. Allah sizin suretlerinize ve mallarınıza bakmaz ancak kalplerinize ve amellerinize bakar.
Bu hadiste önemi vurgulanan kavram aşağıdakilerden hangisidir?

19. “Sana vahyedilen Kitab’ı oku ve namazı kıl. Muhakkak ki, namaz, hayâsızlıktan ve kötülükten alıkoyar. Allah’ı anmak elbette ibadetlerin en büyüğüdür. Allah yaptıklarınızı bilir.”
(Ankebût suresi, 45. ayet.)
Bu ayetten aşağıdaki sonuçlardan hangisi çıkarılabilir?

20. Sözlükte “samimiyet, içtenlik, karşılıksız sevgi, doğruluk, temizlik, saflık, gösterişsizlik” anlamlarına gelen kavram aşağıdakilerden hangisidir?

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 Çıkmış Sınav Soruları – Açık Lise Test Çöz

Açık öğretim lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 çıkmış online sınav sorularından 2019 yılında 2. dönem gerçekleşmiş olan sorulardan oluşuyor. Öğrencilerin en çok başarısız olduğu dersler arasında yer alıyor. Bu ders açık lise okuyan öğrenciler için zorunlu dersler arasındadır. 2023 yılı aol sınavlarında 2024 açık lise sınavlarında, 2025 aöl Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 dersinden ya başarılı olması gerekir yada muaf olması gerekir. Açık lise de Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 dersinden muaf olmak için bu dersten 3 defa sınava girip başarısız olduğunuzda muaf olmuş olursunuz ve siz istemediğiniz taktirde bir daha karşınıza zorunlu olarak gelmeyecektir.

Açık Lise (AÖL) Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 Çıkmış Sınav Soruları 2019 yılı 2. dönem

Açık Lise (AÖL) Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 Çıkmış Sınav Soruları 2019 yılı 2. dönem

Geçmiş dönem aol online sınavlardan sitemizde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 dersine ait toplam 100 soru bulunuyor. Sınavlarda karşınıza çıkan 20 sorudan 9 tanesine doğru cevap verdiğiniz taktirde başarılı olursunuz. Sınavlarda her soru 5 puan değerindedir. Sınavda 45 puan aldığınızda bu dersi geçmiş olursunuz.  boş soru veya yanlış sorularınızın doğru cevapladığınız sorulara herhangi bir etkisi yoktur. Bu yüzden açık öğretim lisesi sınavlarında kesinlikle boş soru bırakmayınız. Aöl sınavlarında ne kadar yüksek not alırsanız diploma notunuzda o kadar yüksek olacaktır.

Açık öğretim lisesi mesleki açık lise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 soruları, açık imam hatip Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 sınav sorularından oluşan testlerimizi çözerek sınavlarda nasıl sorular ile karşılaşacağınızı çözebilirsiniz. Milli eğitim bakanlığı covid döneminde aol sınavlarını online olarak gerçekleştirmiştir. Bu yüzden aol 2021 online sınav soruları, 2022 açık lise online test soruları 2023 açık öğretim lisesi 1. dönem 2. dönem online soruları, 3. dönem online test sorularını ne yazık ki paylaşmamıştır.

açık lise (aöl) Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 Çıkmış Sınav Soruları

Bu sorulara açık lise telegram kanallarından ulaşabilirsiniz.  Açık lise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 soru cevap pdf kitapçığında sitemizin dosyalar kategorisinden indirebilirsiniz. Pdf formatında oluşturulan soru cevap kitapçığında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 sınav soruları ve diğer tüm derslerin sınav soru ve cevapları vardır.

Açık öğretim lisesi derslerinden başarılı olmak için kesinlikle kitaplarına çalışmanız gerekir. Sitemizde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 konu anlatımı, aöl Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 ders özeti uzman öğretmenler tarafından hazırlanmıştır. Ders özetleri kategorisinden ulaşabilirsiniz. Açık lise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 pdf kitabı dosyalar kategorisinde yer alıyor. Bunu da bilgisayar telefon ve tablet gibi araçlarınıza indirerek ders çalışabilirsiniz. Pdf ders kitapçığı halk eğitim merkezlerinde dağıtılan kitapların birebir aynısıdır.

 

Açık Lise Test Çöz uygulamamız yayınlandı telefon ve tabletlere indirebilir uygulamada “Soru arama” ile çıkmış sınav sorularını da arayabilirsiniz.

Açık Lise Test Çöz Google Play :  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aciklise.cikmissorular

Açık Lise Test Çöz Appstore : https://apps.apple.com/us/app/acik-lise-test-coz/id6449521442?l=tr

Açık Lise Test Çöz Appgallery : https://appgallery.huawei.com/app/C108369833

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 Açık Lise Test Çöz

‘’Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 Açık Lise Test çöz.’’ ya da ‘’Daha çok açık lise soru çöz.’’ diye sıklıkla duyulan tabirler sınav dönemi öğrencilerinin olmazsa olmazlarıdır. Bu dönem öğrencilerin gerçekten de kendileri ve başarıları için yapabilecekleri en önemli şey test çözmeleridir. Başlarda bu süreç sıkıcı ve zahmetli gelse de uzun süre sonra sağlayacağı başarıları ve faydaları düşününce başlarda biraz buna dayanılmak ve alışmak gereklidir.

Açık Lise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 çıkmış sınav soruları 2024 yılı 2. Dönem

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 Açık Lise Test Çöz ve Yeni Nesil AOL Testleri Çöz 2024

Açık Lise Test çözmenin faydaları oldukça fazladır. Düzgün ve etkili bir şekilde yaptığınız açık lise test çözümleri sizi sınavlarınıza daha iyi hazırlamaktadır. Bu faydalara birkaç örnek vermek gerekirse:

 • 2019 Yılı Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 dersi 2. Dönem Açık Lise Test çöz veya aol testleri çözmek, farklı soru tiplerini görmenize olanak sağlar bu sayede ise karşılaşmamış olduğunuz soru tipi sayısı oldukça azalır. Bu size rakiplerinizin her zaman bir adım önüne geçirir.
 • Açık Lise Test çözme esnasında hangi konuşa iyi hangi konuda eksik olduğunuz daha iyi kavrar ona göre bir yol izlersiniz.
 • Aol Test çözme aynı zamanda zamanınızı daha iyi planlama becerinizi geliştirmektedir.
 • Daha fazla test çözerek bu olaya alışır ve girdiğiniz sınavları da sadece çözdüğünüz testler gibi düşünmeye başlarsınız. Bu sayede sınav kaygınız azalır.
 • Çözdüğünüz test sayısı arttıkça hız da kazanırsınız ve daha hızlı test çözmeye başlarsınız.
Sizin için bazı açık lise testleri

Açık Lise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 dersi 2. Dönem Test Çözme Taktikleri 2019 Yılı

Açık Lise Test çözme taktikleri ve tekniklerine uyarak test çözümünüzü daha etkili hale getirebilmeniz mümkündür. Öncelikle her soru tarzını görebilmek ya da en azından birçok farklı soru tarzı görebilmek sınavda başarı için oldukça önemlidir. Cevabı yanlış çıkan ya da bilinmeyen soruların mutlaka doğrusu öğrenilmeli ve cevabı bilinmiyorsa bir öğretmene soruyu yönlendirip doğru cevaba nasıl ulaşılacağı öğrenilmelidir. Bol bol kitap okumak ve paragraf çözmek yorum gücünü arttırır ve hız kazandırır. Süreli soru çözerek hız kazanılabilir. En önemlisi test çözmeye başlamadan önce o konuyu iyice öğrenmiş olmaktır. Konu eksiklerinizi tamamlamanız avantaj sağlar.

Açık Lise (AÖL) Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 Çıkmış Sınav Soruları 2019 yılı 2. dönem

Etkili Açık Lise Testleri Çözme Yöntemleri

Etkili açık lise testleri çözme yöntemleri için belki de en önemlisi sağlıklı beslenmek ve düzenli uyumaktır. Çünkü beyin ders çalışma esnasında bir enerji tüketir. Bu nedenle düzgün beslenmeli yeterli enerjiyi almalısınız. Uyku düzeninin de düzgün olmalı ki beyniniz tüm fonksiyonlarını en verimli haliyle yerine getirebilsin.

 • Önce konuyu iyice kavrayıp öğrenin daha sonrasında test çözmeye başlayın.
 • Sorularda vurgulanan noktalara dikkat edin.
 • Sorulara Ön Yargılı Yaklaşmayın:Sınavda zor da, kolay da sorular olacaktır.
 • Bazen kolay soruların zor olduğunu düşünüp bu bu kadar kolay olamaz diyip, daha zor yollara başvurmayın. Bazı sorular basit bazı sorular kolaydır.
 • Gözünüze uzun gelen soruları okumaktan gözünüz korkmasın çünkü bu onların illa zor olduğu anlamına gelmemektedir.
 • İlk verdiğiniz karar çoğu zaman doğrudur. Sınav bitiminde kontrole döndüğünüzde bir soruda ilk işaretlediğiniz şıkta bir dikkat hatası yaptığınız fark etmedikçe değiştirmekten kaçının.
 • Turlama tekniğini kullanmayı deneyin. Bu şu demek; takılı kaldığınız soruda oyalanıp vakit kaybetmeyin. O esnada soruyu boş bırakın ve diğer sorulara geçin. Daha sonra tüm soruları bitirdiğinizde takıldığınız sorulara geri dönün.
 • Hep aynı seviyede sorular çözmeyin, farklı zorluk seviyelerinde sorular çözmeyi tercih edin.

Çok Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 Soru Çözmenin Avantajları 2024

Çok soru çözmenin avantajları var mıdır yoksa yok mudur diye soracak olduğunuzda bunu şu şekilde açıklamak mümkündür:

Sınavı kazanmak için elbette öncesi bol soru çözümü yapılmalıdır. Fakat bu sorular hep aynı tarz, kolay olan, sadece günlük çözülen soru sayısını rakamla arttırmış olan sorular olmamalıdır. Çözeceğini 50 zor-orta-kolay karışık soru tipleri çözeceğiniz 100 kolay soru tipinden çok daha fayda sağlayacaktır.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 Açık Lise Test Çözme Esnasında Yapılan Hatalar

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 Açık Lise Test çözme esnasında yapılan hatalar belki de iyi bir sınav geçirebilmek için en dikkat etmeniz gereken noktadır. Tabii eğer bilgi eksiğiniz yoksa. Bu hatalar şunlardır:

 • Soruları çok hızlı okumak size zaman kazandıracak gibi gözükse de aslında hızlı olmak isterken gözden bazı şeyleri kaçırmanıza neden olabilir.
 • İki seçenek arasında kararsız kalınca o soruda çok vakit kaybetmek yerine boş bırakıp turlama tekniğini kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır.
 • ‘’Ben bunu zaten biliyorum, bu soru çok kolaymış.’’ gibi hislere kapılmayın.
 • Sınavda kaygı hissettiğiniz elbette olacaktır. Fakat bu hissin sınavınızı ele geçirmenize izin vermeyin. Nefes alın, soluklanın, sakinleşin ve sınavınıza bu şekilde devam edin. Faydasını göreceksiniz.
Açık Lise 3. Dönem Sınav Tarihi
20 – 21 Temmuz 2024
SPONSOR