Açık lise Fizik 4 sınavı açık öğretim lisesinde ortak ve zorunlu dersler arasında yer alıyor. Bu dersin sınavından geçer not almanız için sınav da karşınıza çıkan 20 sorudan en az 9 tanesine doğru cevap vermeniz gerekiyor. Açık öğretim lisesi sınavlarında geçme notu 45 dir. Bu puan ise 9 doğru cevap verilmesi halinde alıyor. Geçer notu alan öğrencilerin diploma notları en düşük not olmaktadır. Bu yüzden açık lise sınavlarında ne kadar yüksek not  alırsanız diploma notunuzda o kadar yüksek olacaktır. Ayrıca yüksek olması açık öğretim lisesi okuyan öğrencilerin ortaöğretim başarı puanını da yüksek tutmaktadır. Sitemizde açık lise diploma notu hesaplama, açık lise ortaöğretim başarı puanı hesaplama araçlarını kullanabilirsiniz. Bu dersten başarılı olmak için öğrenciler aol Fizik 4 çıkmış sınav sorularına çalışarak hazırlanıyorlar. Sitemizde aöl Fizik 4 dersine ait 8 dönem sınav soruları yani 160 adet çıkmış sınav sorusu yer alıyor. açık lise 2018 yılı soruları, 2019 yılı çıkmış sınav soruları,  açık lise 2020 geçmiş soru cevapları aramalarında doğru adreste olduğunuzdan emin olun. Çünkü bu yıl ve dönemlere ait sınav soruları alt kısımdadır. Sayfanın en sonunda linklere tıklayarak dönemi ve yılı seçerek açık lise geçmiş dönem sınav sorularını online olarak çözebilirsiniz.

Aöl Online Fizik 4 test soruları çöz

Online test çözebileceğiniz en büyük internet sitemiz açık lise test çöz de 2021 yılı online sınav soruları, açık lise 2022 yılı sınav soru cevapları, 2023 yılı online sınav soruları ne yazık ki internet sitemizde yer almıyor. Bunun sebebi ise açık öğretim lisesi online gerçekleştirilen sınav sorularını paylaşmamış olmasıdır. Açık öğretim lisesinde Fizik 4 dersinden başarılı olmanız veya muaf olmanız gerekiyor. Başarılı olmanızı  için 45 puan almalısınız. Muaf olmak için Fizik 4 dersinden 3 defa sınava girip başarısız olmanız gerekiyor. Böylelikle aol Fizik 4 dersinden muaf olmuş olursunuz. Sitemizde dosyalar kategorisi içerisinde ise Fizik 4 soru cevap pdf sine ulaşabilirsiniz. Pdf içerisinde aöl çıkmış Fizik 4 tüm sınav soru ve cevapları yer alıyor. Bu aol Fizik 4 soru cevap pdf bilgisayar telefon ve tablet gibi araçlarınıza indirerek derse çalışabilirsiniz.

Açık öğretim lisesi Fizik 4 PDF ders kitabı

Açık öğretim lisesi ders kitaplarına dosyalar kategorisi içerisinde ulaşabilirsiniz. Kitap içerisinde Fizik 4 konu özetleri, açık lise Fizik 4 ders konut anlatımı kısımlarına bakmanızı tavsiye ederiz. Aöl Fizik 4 pdf kitabını bilgisayar telefon ve tablet gibi araçlarınıza indirerek ders çalışabilirsiniz. Açık öğretim lisesi sınavlarında ve Fizik 4 dersi de dahil başarılı olmak için birinci çalışma kaynağı ders kitabıdır. Bu yüzden sınavlara kitaplardan hazırlanmalısınız. Aöl Fizik 4 ders kitabı içerisinde ders başlıklarını al kısımda sıraladık. Açık öğretim lise Fizik 4 dersinden hangi konulara çalışmanız gerektiğini buradan öğrenebilirsiniz.

 

I. ÜNİTE: DALGALAR
1. BÖLÜM: DALGALAR
1.1.1.Dalga Hareketi ve Dalga Hareketinin Temel Kavramları
1.1.2.Dalgaların Sınıflandırılması
2. BÖLÜM: YAY DALGASI
1.2.1.Atma ve Periyodik Dalga
1.2.2.Yaylarda Atmanın Yansıması ve İletilmesi
3. BÖLÜM: SU DALGASI
1.3.1.Su Dalgası
1.3.2.Su Dalgalarının Yansıma Hareketi
1.3.3.Ortam Derinliği ile Su Dalgalarının Yayılma Hızı İlişkisi
1.3.4.Doğrusal Su Dalgalarının Kırılma Hareketi
4. BÖLÜM: SES DALGASI
1.4.1.Ses Dalgaları İle İlgili Temel Kavramlar
1.4.2.Ses Dalgalarının Kullanım Alanları
5. BÖLÜM: DEPREM DALGASI
1.5.1.Deprem Dalgası Nedir?
1.5.2.Deprem Kaynaklı Can ve Mal Kayıpları Nasıl Önlenir?
I. ÜNİTE ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME SORULARI

II. ÜNİTE: OPTİK
1. BÖLÜM: AYDINLAMA
2.1.1.Işığın Davranış Modelleri
2.1.2.Işık Şiddeti, Işık Akısı ve Aydınlanma Şiddeti
2. BÖLÜM: GÖLGE
2.2.1.Saydam, Yarı Saydam ve Saydam Olmayan Maddelerin Işık Geçirme Özellikleri
2.2.2.Gölge Olayı
3. BÖLÜM YANSIMA
2.3.1.Işığın Yansıması
4. BÖLÜM: DÜZLEM AYNA
2.4.1.Düzlem Aynada Görüntü Oluşumu
5. BÖLÜM: KÜRESEL AYNALAR
2.5.1.Küresel Aynalarda Odak Noktası, Merkez, Tepe Noktası ve Asal Eksen Kavramları
2.5.2.Küresel Aynalarda Görüntü Oluşumu
6. BÖLÜM: KIRILMA
2.6.1.Işığın Kırılması
2.6.2.Tam Yansıma Olayı ve Sınır Açısı
2.6.3.Görünür Uzaklık
7. BÖLÜM: MERCEKLER
2.7.1.Merceklerin Çeşitleri ve Özellikleri
2.7.2.Merceklerin Oluşturduğu Görüntünün Özellikleri
8. BÖLÜM: PRİZMALAR
2.8.1.Işık Prizmalarının Özellikleri
2.9.1.Cisimlerin Renkli Görünmesinin Nedeni Nedir?
II. ÜNİTE ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME SORULARI

 

Aol 2018 Fizik 4 test çöz 1. dönem

açık lise Fizik 4 sınav soruları online test 2018 yılı 2. dönem

3. dönem Fizik 4 sınav soruları açık öğretim lisesi 2018 yılı

2019 yılı Fizik 4 çıkmış sınav soruları 1. dönem

2. dönem aol Fizik 4 test çöz 2019 yılı 

açık öğretim lisesi 2019 yılı Fizik 4 dersi 3. dönem

aöl Fizik 4 online test çöz 2020 yılı 1. dönem

2020 yılı aol çıkmış sınav soru cevapları Fizik 4 dersi 2. dönem

Fizik 4 Açık Lise Test Çöz

‘’Fizik 4 Açık Lise Test çöz.’’ ya da ‘’Daha çok açık lise soru çöz.’’ diye sıklıkla duyulan tabirler sınav dönemi öğrencilerinin olmazsa olmazlarıdır. Bu dönem öğrencilerin gerçekten de kendileri ve başarıları için yapabilecekleri en önemli şey test çözmeleridir. Başlarda bu süreç sıkıcı ve zahmetli gelse de uzun süre sonra sağlayacağı başarıları ve faydaları düşününce başlarda biraz buna dayanılmak ve alışmak gereklidir.

Açık Lise Fizik 4 çıkmış sınav soruları 2024 yılı

Fizik 4 Açık Lise Test Çöz ve Yeni Nesil AOL Testleri Çöz 2024

Açık Lise Test çözmenin faydaları oldukça fazladır. Düzgün ve etkili bir şekilde yaptığınız açık lise test çözümleri sizi sınavlarınıza daha iyi hazırlamaktadır. Bu faydalara birkaç örnek vermek gerekirse:

 • Fizik 4 dersi Açık Lise Test çöz veya aol testleri çözmek, farklı soru tiplerini görmenize olanak sağlar bu sayede ise karşılaşmamış olduğunuz soru tipi sayısı oldukça azalır. Bu size rakiplerinizin her zaman bir adım önüne geçirir.
 • Açık Lise Test çözme esnasında hangi konuşa iyi hangi konuda eksik olduğunuz daha iyi kavrar ona göre bir yol izlersiniz.
 • Aol Test çözme aynı zamanda zamanınızı daha iyi planlama becerinizi geliştirmektedir.
 • Daha fazla test çözerek bu olaya alışır ve girdiğiniz sınavları da sadece çözdüğünüz testler gibi düşünmeye başlarsınız. Bu sayede sınav kaygınız azalır.
 • Çözdüğünüz test sayısı arttıkça hız da kazanırsınız ve daha hızlı test çözmeye başlarsınız.

Açık Lise Fizik 4 dersi Test Çözme Taktikleri

Açık Lise Test çözme taktikleri ve tekniklerine uyarak test çözümünüzü daha etkili hale getirebilmeniz mümkündür. Öncelikle her soru tarzını görebilmek ya da en azından birçok farklı soru tarzı görebilmek sınavda başarı için oldukça önemlidir. Cevabı yanlış çıkan ya da bilinmeyen soruların mutlaka doğrusu öğrenilmeli ve cevabı bilinmiyorsa bir öğretmene soruyu yönlendirip doğru cevaba nasıl ulaşılacağı öğrenilmelidir. Bol bol kitap okumak ve paragraf çözmek yorum gücünü arttırır ve hız kazandırır. Süreli soru çözerek hız kazanılabilir. En önemlisi test çözmeye başlamadan önce o konuyu iyice öğrenmiş olmaktır. Konu eksiklerinizi tamamlamanız avantaj sağlar.

açık öğretim lisesi Fizik 4 sınav soruları çöz 2023

Etkili Açık Lise Testleri Çözme Yöntemleri

Etkili açık lise testleri çözme yöntemleri için belki de en önemlisi sağlıklı beslenmek ve düzenli uyumaktır. Çünkü beyin ders çalışma esnasında bir enerji tüketir. Bu nedenle düzgün beslenmeli yeterli enerjiyi almalısınız. Uyku düzeninin de düzgün olmalı ki beyniniz tüm fonksiyonlarını en verimli haliyle yerine getirebilsin.

 • Önce konuyu iyice kavrayıp öğrenin daha sonrasında test çözmeye başlayın.
 • Sorularda vurgulanan noktalara dikkat edin.
 • Sorulara Ön Yargılı Yaklaşmayın:Sınavda zor da, kolay da sorular olacaktır.
 • Bazen kolay soruların zor olduğunu düşünüp bu bu kadar kolay olamaz diyip, daha zor yollara başvurmayın. Bazı sorular basit bazı sorular kolaydır.
 • Gözünüze uzun gelen soruları okumaktan gözünüz korkmasın çünkü bu onların illa zor olduğu anlamına gelmemektedir.
 • İlk verdiğiniz karar çoğu zaman doğrudur. Sınav bitiminde kontrole döndüğünüzde bir soruda ilk işaretlediğiniz şıkta bir dikkat hatası yaptığınız fark etmedikçe değiştirmekten kaçının.
 • Turlama tekniğini kullanmayı deneyin. Bu şu demek; takılı kaldığınız soruda oyalanıp vakit kaybetmeyin. O esnada soruyu boş bırakın ve diğer sorulara geçin. Daha sonra tüm soruları bitirdiğinizde takıldığınız sorulara geri dönün.
 • Hep aynı seviyede sorular çözmeyin, farklı zorluk seviyelerinde sorular çözmeyi tercih edin.

Çok Fizik 4 Soru Çözmenin Avantajları 2024

Çok soru çözmenin avantajları var mıdır yoksa yok mudur diye soracak olduğunuzda bunu şu şekilde açıklamak mümkündür:

Sınavı kazanmak için elbette öncesi bol soru çözümü yapılmalıdır. Fakat bu sorular hep aynı tarz, kolay olan, sadece günlük çözülen soru sayısını rakamla arttırmış olan sorular olmamalıdır. Çözeceğini 50 zor-orta-kolay karışık soru tipleri çözeceğiniz 100 kolay soru tipinden çok daha fayda sağlayacaktır.

Fizik 4 Açık Lise Test Çözme Esnasında Yapılan Hatalar

Fizik 4 Açık Lise Test çözme esnasında yapılan hatalar belki de iyi bir sınav geçirebilmek için en dikkat etmeniz gereken noktadır. Tabii eğer bilgi eksiğiniz yoksa. Bu hatalar şunlardır:

 • Soruları çok hızlı okumak size zaman kazandıracak gibi gözükse de aslında hızlı olmak isterken gözden bazı şeyleri kaçırmanıza neden olabilir.
 • İki seçenek arasında kararsız kalınca o soruda çok vakit kaybetmek yerine boş bırakıp turlama tekniğini kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır.
 • ‘’Ben bunu zaten biliyorum, bu soru çok kolaymış.’’ gibi hislere kapılmayın.
 • Sınavda kaygı hissettiğiniz elbette olacaktır. Fakat bu hissin sınavınızı ele geçirmenize izin vermeyin. Nefes alın, soluklanın, sakinleşin ve sınavınıza bu şekilde devam edin. Faydasını göreceksiniz.
Açık Lise 2. Dönem Sınav Tarihi
16 Mart 2024 - 17 Mart 2024
SPONSOR