Açık Lise (AÖL) Seçmeli Biyoloji 4 Çıkmış Sınav Soruları 2020 yılı 2. dönem


1. Çiçekli bir bitki için aşağıdaki yapı - görev eşleştirmelerinden hangisi yanlıştır?

Yapı Görev


2. Aşağıdaki bitkisel dokulardan hangisi bölünme yeteneğine sahiptir?


3. Aşağıdaki bitki hormonlarından hangisi genç bitki gövdesinin ışığa yönelmesinden sorumludur?


4. Çimlenmenin başlamasını tetikleyen ve bitkide gövde uzamasını sağlayan ve eksikliğinde cüce bitkilerin oluşmasına neden olan bitki hormonu aşağıdakilerden hangisidir?


Şekildeki gibi hazırlanan düzenekte 3 yulaf filizine tek yönden ışık verilmektedir.

Buna göre hangi yulaf filizinde yönelme meydana gelmez?


6. Bitki köklerinin toprakta gereksinim duyduğu gübre içindeki kimyasal maddelere doğru uzaması aşağıdakilerden hangisiyle tanımlanır?


7. Bitkilerin kökleriyle bağlantılı olarak bulunan ve topraktan su ve mineral alma verimini artıran faydalı mantarlar aşağıdakilerden hangisiyle adlandırılır?


8. Yaprakta kullanılan ya da terlemeyle atılan suyun köklerde oluşturduğu su emme kuvveti aşağıdakilerden hangisidir?


9. Aşağıdakilerden hangisi stomaların kapanmasını sağlar?


10. Basınç akış teorisine göre fotosentez ürünleri aşağıdaki hücrelerden hangisinde depolanır?


Şekildeki gibi çapları birbirinden farklı cam borular su içerisine daldırıldığında içlerindeki su yükseklikleri birbirinden farklı oluyor.

Buna göre bu deney düzeneği bitkilerde madde taşıma yöntemlerinden hangisinin prensibini göstermektedir?


12. Renkli çiçekleri bulunan bir bitkide aşağıdaki yapılardan hangisi böcekleri çekerek tozlaşmaya yardımcı olur?


Bir çiçek şeması verilmiştir.

Harflendirilerek gösterilen bu yapılardan hangisi polen üretimini gerçekleştirir?


14. Çiçekli bir bitkinin üreme sürecinde aşağıdakilerden hangisi en son gerçekleşir?


15. Çiçekli bir bitkide aşağıdaki yapılardan hangisi tozlaşmadan sonra oluşur?


16. Bir fasulye tohumunun deneysel ortamda çimlenmeye başlaması için aşağıdakilerden hangisine gerek yoktur?


17. Bir bitki tohumunun uygun olmayan koşullarda uyku hâlinde bulunması durumu aşağıdakilerden hangisidir?


18. Develerin ayak tabanlarının geniş olması kumda batmalarını önlerken uzun kirpikleri ve özel göz kapakları kum fırtınalarında gözlerinin zarar görmemesini sağlar.

Bunlar aşağıdaki kavramlardan hangisine örnek oluşturur?


19. Bir besi yerindeki X ve Y bakterilerine amfisilin antibiyotiği verildiğinde X bakterilerinin tamamının öldüğü; Y bakterilerinin ise bazılarının öldüğü, bazılarının yaşayıp çoğaldığı görülmektedir.

Buna göre aşağıdakilerden hangisi doğrudur?


20. Büyükbaş hayvan besiciliğinde, çok süt veren dişi sığırlar, annesi çok süt veren erkek sığırlarla çiftleştirilerek çok süt veren yeni dişi yavrular elde etmeye çalışılır.

Bu uygulama aşağıdakilerden hangisine örnektir?

Seçmeli Biyoloji 4 Çıkmış Sınav Soruları – Açık Lise Test Çöz

açık lise Seçmeli Biyoloji 4 test çöz sayfasında 2019 2020 yılı son yapılan yüz yüze sınav soruları yer alıyor. Açık öğretim lisesinde artık online sınav yapılmayacağına dair Milli Eğitim bakanlığı açıklamalarda bulunmuştur. Açık öğretim lisesinden mezun olup diploma almak isteyen öğrenciler burada yer alan Seçmeli Biyoloji 4 dersinden 20 adet soru bulunuyor. bu sorulardan en az 9 tanesini doğru cevapladığınızda başarılı olmuş olursunuz.

Seçmeli Biyoloji 4 çıkmış sınav soruları, 2021 yılı aöl Seçmeli Biyoloji 4 test soruları, 2022 yılı 3. dönem online sınav soruları, açık lise 2023 online Seçmeli Biyoloji 4 soru ve cevapları arayan öğrenciler için şunu söyleyebiliriz. Açık öğretim lisesi online yapılan sınav soruları Milli Eğitim bakanlığı tarafından yayınlanmamıştır. Bu yüzden aöl online sınav sorularına ulaşma imkanı ne yazık ki yoktur. Aöl Seçmeli Biyoloji 4 test çöz dersinden yüksek not almanız halinde diploma notunuzda yüksek olacaktır. Açık öğretim lisesinde hangi dersinizin kaç puan alarak diploma notunuza etki ettiğini öğrenmek için https://www.aciklisetestcoz.com/acik-lise-diploma-notu-hesaplama sayfasından bakabilirsiniz.

Açık Lise (AÖL) Seçmeli Biyoloji 4 Çıkmış Sınav Soruları 2020 yılı 2. dönem

Açık Lise (AÖL) Seçmeli Biyoloji 4 Çıkmış Sınav Soruları 2020 yılı 2. dönem

açık lise (aöl) Seçmeli Biyoloji 4 Çıkmış Sınav Soruları

Misal olarak Seçmeli Biyoloji 4 dersinden 9 doğru cevap verdiğinizde 45 puan almış olursunuz. Bu dersin diploma notunuza etkisi de 45 olacaktır. Örnekte sadece Seçmeli Biyoloji 4 dersi için yapılmıştır.  Seçmeli Biyoloji 2 dersinden 90 aldıysanız, Seçmeli Biyoloji 4 dersinden de 45 aldıysanız diploma notunuzda 60 olacaktır. aöl Seçmeli Biyoloji 4 online soru çöz ile yapılacak olan sınavlarda nasıl sorular çıktığını tahmin edebilir ve buna göre hazırlanabilirsiniz. AOL Seçmeli Biyoloji 4 soru cevap pdf kitapçığını sitemizin dosyalar kategorisinden telefon tablet ve bilgisayar gibi araçlarınıza indirebilirsiniz.

Ayrıca uzman öğretmenler tarafından hazırlanmış olan aöl Seçmeli Biyoloji 4 ders özeti, açık lise Seçmeli Biyoloji 4 konu anlatımına ders özetleri kategorisinden ulaşabilirsiniz. Açık öğretim lisesinde Seçmeli Biyoloji 4 pdf ders kitabını dosyalar kategorisinden indirebilirsiniz. aöl Seçmeli Biyoloji 4 pdf ders kitabı halk eğitim merkezleri tarafından sizlere verilen kitap içerikleriyle birebir aynıdır. Sitemiz Açık Lise Test Çöz ve Aol çıkmış sınav soruları`nda açık öğretimde okuyan öğrenciler yer alan materyaller ile çok rahat bir şekilde mezun olabilirsiniz.

Açık Lise Test Çöz uygulamamız yayınlandı telefon ve tabletlere indirebilir uygulamada “Soru arama” ile çıkmış sınav sorularını da arayabilirsiniz.

Açık Lise Test Çöz Google Play :  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aciklise.cikmissorular

Açık Lise Test Çöz Appstore : https://apps.apple.com/us/app/acik-lise-test-coz/id6449521442?l=tr

Açık Lise Test Çöz Appgallery : https://appgallery.huawei.com/app/C108369833

Seçmeli Biyoloji 4 Açık Lise Test Çöz

‘’Seçmeli Biyoloji 4 Açık Lise Test çöz.’’ ya da ‘’Daha çok açık lise soru çöz.’’ diye sıklıkla duyulan tabirler sınav dönemi öğrencilerinin olmazsa olmazlarıdır. Bu dönem öğrencilerin gerçekten de kendileri ve başarıları için yapabilecekleri en önemli şey test çözmeleridir. Başlarda bu süreç sıkıcı ve zahmetli gelse de uzun süre sonra sağlayacağı başarıları ve faydaları düşününce başlarda biraz buna dayanılmak ve alışmak gereklidir.

Açık Lise Seçmeli Biyoloji 4 çıkmış sınav soruları 2024 yılı 2. Dönem

Seçmeli Biyoloji 4 Açık Lise Test Çöz ve Yeni Nesil AOL Testleri Çöz 2024

Açık Lise Test çözmenin faydaları oldukça fazladır. Düzgün ve etkili bir şekilde yaptığınız açık lise test çözümleri sizi sınavlarınıza daha iyi hazırlamaktadır. Bu faydalara birkaç örnek vermek gerekirse:

 • 2020 Yılı Seçmeli Biyoloji 4 dersi 2. Dönem Açık Lise Test çöz veya aol testleri çözmek, farklı soru tiplerini görmenize olanak sağlar bu sayede ise karşılaşmamış olduğunuz soru tipi sayısı oldukça azalır. Bu size rakiplerinizin her zaman bir adım önüne geçirir.
 • Açık Lise Test çözme esnasında hangi konuşa iyi hangi konuda eksik olduğunuz daha iyi kavrar ona göre bir yol izlersiniz.
 • Aol Test çözme aynı zamanda zamanınızı daha iyi planlama becerinizi geliştirmektedir.
 • Daha fazla test çözerek bu olaya alışır ve girdiğiniz sınavları da sadece çözdüğünüz testler gibi düşünmeye başlarsınız. Bu sayede sınav kaygınız azalır.
 • Çözdüğünüz test sayısı arttıkça hız da kazanırsınız ve daha hızlı test çözmeye başlarsınız.
Sizin için bazı açık lise testleri

Açık Lise Seçmeli Biyoloji 4 dersi 2. Dönem Test Çözme Taktikleri 2020 Yılı

Açık Lise Test çözme taktikleri ve tekniklerine uyarak test çözümünüzü daha etkili hale getirebilmeniz mümkündür. Öncelikle her soru tarzını görebilmek ya da en azından birçok farklı soru tarzı görebilmek sınavda başarı için oldukça önemlidir. Cevabı yanlış çıkan ya da bilinmeyen soruların mutlaka doğrusu öğrenilmeli ve cevabı bilinmiyorsa bir öğretmene soruyu yönlendirip doğru cevaba nasıl ulaşılacağı öğrenilmelidir. Bol bol kitap okumak ve paragraf çözmek yorum gücünü arttırır ve hız kazandırır. Süreli soru çözerek hız kazanılabilir. En önemlisi test çözmeye başlamadan önce o konuyu iyice öğrenmiş olmaktır. Konu eksiklerinizi tamamlamanız avantaj sağlar.

Açık Lise (AÖL) Seçmeli Biyoloji 4 Çıkmış Sınav Soruları 2020 yılı 2. dönem

Etkili Açık Lise Testleri Çözme Yöntemleri

Etkili açık lise testleri çözme yöntemleri için belki de en önemlisi sağlıklı beslenmek ve düzenli uyumaktır. Çünkü beyin ders çalışma esnasında bir enerji tüketir. Bu nedenle düzgün beslenmeli yeterli enerjiyi almalısınız. Uyku düzeninin de düzgün olmalı ki beyniniz tüm fonksiyonlarını en verimli haliyle yerine getirebilsin.

 • Önce konuyu iyice kavrayıp öğrenin daha sonrasında test çözmeye başlayın.
 • Sorularda vurgulanan noktalara dikkat edin.
 • Sorulara Ön Yargılı Yaklaşmayın:Sınavda zor da, kolay da sorular olacaktır.
 • Bazen kolay soruların zor olduğunu düşünüp bu bu kadar kolay olamaz diyip, daha zor yollara başvurmayın. Bazı sorular basit bazı sorular kolaydır.
 • Gözünüze uzun gelen soruları okumaktan gözünüz korkmasın çünkü bu onların illa zor olduğu anlamına gelmemektedir.
 • İlk verdiğiniz karar çoğu zaman doğrudur. Sınav bitiminde kontrole döndüğünüzde bir soruda ilk işaretlediğiniz şıkta bir dikkat hatası yaptığınız fark etmedikçe değiştirmekten kaçının.
 • Turlama tekniğini kullanmayı deneyin. Bu şu demek; takılı kaldığınız soruda oyalanıp vakit kaybetmeyin. O esnada soruyu boş bırakın ve diğer sorulara geçin. Daha sonra tüm soruları bitirdiğinizde takıldığınız sorulara geri dönün.
 • Hep aynı seviyede sorular çözmeyin, farklı zorluk seviyelerinde sorular çözmeyi tercih edin.

Çok Seçmeli Biyoloji 4 Soru Çözmenin Avantajları 2024

Çok soru çözmenin avantajları var mıdır yoksa yok mudur diye soracak olduğunuzda bunu şu şekilde açıklamak mümkündür:

Sınavı kazanmak için elbette öncesi bol soru çözümü yapılmalıdır. Fakat bu sorular hep aynı tarz, kolay olan, sadece günlük çözülen soru sayısını rakamla arttırmış olan sorular olmamalıdır. Çözeceğini 50 zor-orta-kolay karışık soru tipleri çözeceğiniz 100 kolay soru tipinden çok daha fayda sağlayacaktır.

Seçmeli Biyoloji 4 Açık Lise Test Çözme Esnasında Yapılan Hatalar

Seçmeli Biyoloji 4 Açık Lise Test çözme esnasında yapılan hatalar belki de iyi bir sınav geçirebilmek için en dikkat etmeniz gereken noktadır. Tabii eğer bilgi eksiğiniz yoksa. Bu hatalar şunlardır:

 • Soruları çok hızlı okumak size zaman kazandıracak gibi gözükse de aslında hızlı olmak isterken gözden bazı şeyleri kaçırmanıza neden olabilir.
 • İki seçenek arasında kararsız kalınca o soruda çok vakit kaybetmek yerine boş bırakıp turlama tekniğini kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır.
 • ‘’Ben bunu zaten biliyorum, bu soru çok kolaymış.’’ gibi hislere kapılmayın.
 • Sınavda kaygı hissettiğiniz elbette olacaktır. Fakat bu hissin sınavınızı ele geçirmenize izin vermeyin. Nefes alın, soluklanın, sakinleşin ve sınavınıza bu şekilde devam edin. Faydasını göreceksiniz.
Açık Lise 3. Dönem Sınav Tarihi
20 – 21 Temmuz 2024
SPONSOR