Açık Lise (AÖL) Ekonomi 2 Çıkmış Sınav Soruları 2018 – 2019 yılı 1. dönem


1.İhtiyaçların karşılanması için gerekli olan malların üretiminde kullanılacak aracı mallara ne ad verilir?

2. Aşağıdakilerden hangisi duran varlıklara örnek değildir?

3. Aşağıdakilerden hangisi kuruluş bilançosu öğelerinden biridir?

4. I. Kısa vadeli borçlar
II. Orta vadeli borçlar
III. Uzun vadeli borçlar
IV. Dağınık vadeli borçlar
Yukarıdakilerden hangileri borçların vadeleri yönünden sınıflandırılmasına örnek gösterilebilir?

5. Aşağıdakilerden hangisi faizle tasarruf arasındaki ilişkiyi doğru biçimde açıklamaktadır?

6. Girişimlerin ortak amacı aşağıdakilerden hangisidir?

7. Aşağıdakilerden hangisi girişimin sosyal rollerinden birisi değildir?

8. Aşağıdakilerden hangisi girişim şekillerinden biri değildir?

9. Sermayesinin tamamı veya çoğunluğu devlete ait olan bir kuruluşa ne ad verilir?

10. Aşağıdakilerden hangisine Türkiye’de kurulan kamu kuruluşları katkıda bulunmamıştır?

11. Devlet Yatırım Bankası, Türkiye Petrol Kurumu, Et ve Balık Kurumu ve Devlet Malzeme Ofisi gibi kuruluşlar neye örnek teşkil eder?

12. Aşağıdakilerden hangisi idari tekele bir örnek teşkil eder?

13. Çalıştıkları alan bakımından aşağıdakilerden hangisi diğerlerinden farklıdır?

14. Ekonomi dilinde gelir ile servet arasındaki temel fark aşağıdakilerden hangisidir?

1. Bir ülkede bir yıl içinde üretilen mal ve hizmetlerin o yılki piyasa fiyatlarıyla veya temel kabul edilen bir yılın fiyatlarına göre hesaplanan değerlerinin bütününe ne ad verilir?

16. Aşağıdakilerden hangisi milli gelirin fonksiyonel dağılımı öğelerinden biri değildir?

17. I. Bireyler ev, fabrika vb. inşasına girişirler.
II. Yatırımlar azalır.
III. Ekonomik yaşam durgunlaşır.
IV. Ekonomik yaşam canlanır.
Yukarıdakilerden hangileri faiz oranı düşük olduğunda yaşanan ekonomik gelişmelere örnek teşkil eder?

1. Reel ücret aşağıdakilerin hangisinde doğru tanımlanmıştır?

19. Üretilen ürün miktarına göre belirlenen ücrete ne ad verilir?

20. Gerçek kâr hesaplanırken aşağıdakilerden hangisine ihtiyaç duyulmaz?

Ekonomi 2 Çıkmış Sınav Soruları – Açık Lise Test Çöz

Açık öğretim lisesi 2019 yılında gerçekleştirilmiş olan 1. dönem Seçmeli Ekonomi 2 sınav sorularından 20 adet bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 tanesini bilmeniz halinde 45 puan alırsınız. Açık lisede geçme notunu merak eden öğrenciler aöl geçme notu 45 dir. Sınavlarda daha yüksek not almanız halinde ise diploma notunuz yüksek olacaktır. Aol Seçmeli Ekonomi 2 çıkmış sınav sorularından 2020 yılına ve aöl online sınav sorularıda yer alıyor.

Açık Lise (AÖL) Ekonomi 2 Çıkmış Sınav Soruları 2018 – 2019 yılı 1. dönem

Açık Lise (AÖL) Ekonomi 2 Çıkmış Sınav Soruları 2018 – 2019 yılı 1. dönem

Açık lise okuyan öğrenciler burada ki testleri çözerek sınavlara hazırlanabilirler. Telefon tablet ve bilgisayar gibi cihazlarınızla çok rahat bir şekilde Seçmeli Ekonomi 2 testini çözebilirsiniz. 2021 yılı online sınav soruları, aol çıkmış online sınav sorularına sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Seçmeli Ekonomi 2 dersinin seçen öğrenciler sitemiz açık lise test çöz de konu anlatımını ve ders özetini aol ders özetleri kategorisinden ulaşabilirsiniz. Dosyalar kategorisinde Seçmeli Ekonomi 2 pdf soru cevap kitapçığını ve Seçmeli Ekonomi 2 ders kitabı pdf olarakda indirebilirsiniz. Açık lise Seçmeli Peygamberimizin Hayatı 3 ders özetleri uzman öğretmenler tarafından hazırlanmıştır.

açık lise (aöl) Ekonomi 2 Çıkmış Sınav Soruları

Açık lise mesleki açık lise Seçmeli Ekonomi 2, açık imamhatip Seçmeli Ekonomi 2 derslerine çalışmak isteyen ve sınavlarda nasıl sorular çıktığını sitemiz üzerinden test çözerek hazırlanıyorlar. Binlerce öğrencinin takip ettiğini internet sitemiz www.aciklisetestcoz.com da siz değerli öğrenciler mezun olana kadar tüm detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz. Sitemizde Soru cevap bölümünde aklınıza takılan soruları bizelere sorabilir ve Seçmeli Ekonomi 2 dersi hakkında da bizlerden yardım alabilirsiniz. Sitemizin tek amacı sizleri en kısa süre açık öğretim lisesinden mezun etmektir.

Açık Lise Test Çöz uygulamamız yayınlandı telefon ve tabletlere indirebilir uygulamada “Soru arama” ile çıkmış sınav sorularını da arayabilirsiniz.

Açık Lise Test Çöz Google Play :  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aciklise.cikmissorular

Açık Lise Test Çöz Appstore : https://apps.apple.com/us/app/acik-lise-test-coz/id6449521442?l=tr

Açık Lise Test Çöz Appgallery : https://appgallery.huawei.com/app/C108369833

Ekonomi 2 Açık Lise Test Çöz

‘’Ekonomi 2 Açık Lise Test çöz.’’ ya da ‘’Daha çok açık lise soru çöz.’’ diye sıklıkla duyulan tabirler sınav dönemi öğrencilerinin olmazsa olmazlarıdır. Bu dönem öğrencilerin gerçekten de kendileri ve başarıları için yapabilecekleri en önemli şey test çözmeleridir. Başlarda bu süreç sıkıcı ve zahmetli gelse de uzun süre sonra sağlayacağı başarıları ve faydaları düşününce başlarda biraz buna dayanılmak ve alışmak gereklidir.

Açık Lise Ekonomi 2 çıkmış sınav soruları 2024 yılı 1. Dönem

Ekonomi 2 Açık Lise Test Çöz ve Yeni Nesil AOL Testleri Çöz 2024

Açık Lise Test çözmenin faydaları oldukça fazladır. Düzgün ve etkili bir şekilde yaptığınız açık lise test çözümleri sizi sınavlarınıza daha iyi hazırlamaktadır. Bu faydalara birkaç örnek vermek gerekirse:

 • 2019 Yılı Ekonomi 2 dersi 1. Dönem Açık Lise Test çöz veya aol testleri çözmek, farklı soru tiplerini görmenize olanak sağlar bu sayede ise karşılaşmamış olduğunuz soru tipi sayısı oldukça azalır. Bu size rakiplerinizin her zaman bir adım önüne geçirir.
 • Açık Lise Test çözme esnasında hangi konuşa iyi hangi konuda eksik olduğunuz daha iyi kavrar ona göre bir yol izlersiniz.
 • Aol Test çözme aynı zamanda zamanınızı daha iyi planlama becerinizi geliştirmektedir.
 • Daha fazla test çözerek bu olaya alışır ve girdiğiniz sınavları da sadece çözdüğünüz testler gibi düşünmeye başlarsınız. Bu sayede sınav kaygınız azalır.
 • Çözdüğünüz test sayısı arttıkça hız da kazanırsınız ve daha hızlı test çözmeye başlarsınız.
Sizin için bazı açık lise testleri

Açık Lise Ekonomi 2 dersi 1. Dönem Test Çözme Taktikleri 2019 Yılı

Açık Lise Test çözme taktikleri ve tekniklerine uyarak test çözümünüzü daha etkili hale getirebilmeniz mümkündür. Öncelikle her soru tarzını görebilmek ya da en azından birçok farklı soru tarzı görebilmek sınavda başarı için oldukça önemlidir. Cevabı yanlış çıkan ya da bilinmeyen soruların mutlaka doğrusu öğrenilmeli ve cevabı bilinmiyorsa bir öğretmene soruyu yönlendirip doğru cevaba nasıl ulaşılacağı öğrenilmelidir. Bol bol kitap okumak ve paragraf çözmek yorum gücünü arttırır ve hız kazandırır. Süreli soru çözerek hız kazanılabilir. En önemlisi test çözmeye başlamadan önce o konuyu iyice öğrenmiş olmaktır. Konu eksiklerinizi tamamlamanız avantaj sağlar.

Açık Lise (AÖL) Ekonomi 2 Çıkmış Sınav Soruları 2018 – 2019 yılı 1. dönem

Etkili Açık Lise Testleri Çözme Yöntemleri

Etkili açık lise testleri çözme yöntemleri için belki de en önemlisi sağlıklı beslenmek ve düzenli uyumaktır. Çünkü beyin ders çalışma esnasında bir enerji tüketir. Bu nedenle düzgün beslenmeli yeterli enerjiyi almalısınız. Uyku düzeninin de düzgün olmalı ki beyniniz tüm fonksiyonlarını en verimli haliyle yerine getirebilsin.

 • Önce konuyu iyice kavrayıp öğrenin daha sonrasında test çözmeye başlayın.
 • Sorularda vurgulanan noktalara dikkat edin.
 • Sorulara Ön Yargılı Yaklaşmayın:Sınavda zor da, kolay da sorular olacaktır.
 • Bazen kolay soruların zor olduğunu düşünüp bu bu kadar kolay olamaz diyip, daha zor yollara başvurmayın. Bazı sorular basit bazı sorular kolaydır.
 • Gözünüze uzun gelen soruları okumaktan gözünüz korkmasın çünkü bu onların illa zor olduğu anlamına gelmemektedir.
 • İlk verdiğiniz karar çoğu zaman doğrudur. Sınav bitiminde kontrole döndüğünüzde bir soruda ilk işaretlediğiniz şıkta bir dikkat hatası yaptığınız fark etmedikçe değiştirmekten kaçının.
 • Turlama tekniğini kullanmayı deneyin. Bu şu demek; takılı kaldığınız soruda oyalanıp vakit kaybetmeyin. O esnada soruyu boş bırakın ve diğer sorulara geçin. Daha sonra tüm soruları bitirdiğinizde takıldığınız sorulara geri dönün.
 • Hep aynı seviyede sorular çözmeyin, farklı zorluk seviyelerinde sorular çözmeyi tercih edin.

Çok Ekonomi 2 Soru Çözmenin Avantajları 2024

Çok soru çözmenin avantajları var mıdır yoksa yok mudur diye soracak olduğunuzda bunu şu şekilde açıklamak mümkündür:

Sınavı kazanmak için elbette öncesi bol soru çözümü yapılmalıdır. Fakat bu sorular hep aynı tarz, kolay olan, sadece günlük çözülen soru sayısını rakamla arttırmış olan sorular olmamalıdır. Çözeceğini 50 zor-orta-kolay karışık soru tipleri çözeceğiniz 100 kolay soru tipinden çok daha fayda sağlayacaktır.

Ekonomi 2 Açık Lise Test Çözme Esnasında Yapılan Hatalar

Ekonomi 2 Açık Lise Test çözme esnasında yapılan hatalar belki de iyi bir sınav geçirebilmek için en dikkat etmeniz gereken noktadır. Tabii eğer bilgi eksiğiniz yoksa. Bu hatalar şunlardır:

 • Soruları çok hızlı okumak size zaman kazandıracak gibi gözükse de aslında hızlı olmak isterken gözden bazı şeyleri kaçırmanıza neden olabilir.
 • İki seçenek arasında kararsız kalınca o soruda çok vakit kaybetmek yerine boş bırakıp turlama tekniğini kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır.
 • ‘’Ben bunu zaten biliyorum, bu soru çok kolaymış.’’ gibi hislere kapılmayın.
 • Sınavda kaygı hissettiğiniz elbette olacaktır. Fakat bu hissin sınavınızı ele geçirmenize izin vermeyin. Nefes alın, soluklanın, sakinleşin ve sınavınıza bu şekilde devam edin. Faydasını göreceksiniz.
Açık Lise 3. Dönem Sınav Tarihi
20 – 21 Temmuz 2024
SPONSOR