Açık Lise (AÖL) Ekonomi 2 Çıkmış Sınav Soruları 2019 – 2020 yılı 1. dönem


1. İhtiyaçların karşılanabilmesi için gerekli olan malların üretiminde kullanmak için elde edilmiş olan aracı mallara ne denir?


2. Bir buzdolabı fabrikasında yer alan varlıklardan hangisi dönen varlıklardandır?


3. Tasarruf etki eden objektif faktörlerden hangisinin etkisi daha fazladır?


4. Çalışan insanlar, ailelerine kazançlarını ve servetlerini hayatlarını kaybettikten sonra bırakmak için de tasarruf yapma eğilimindedirler.

Bu metindeki tasarruf yapmaya neden olan sübjektif etken aşağıdakilerden hangisidir?


5. Girişimcinin (müteşebbis) öncelikli amacı aşağıdakilerden hangisidir?


6. Girişimlerle (teşebbüs) ilgili olarak aşağıda verilen bilgilerden hangisi doğrudur?


7. Girişim kurulduğu bölgede, hammaddeleri değerlendirerek ve iş imkanlarını sağlayarak bölgenin - - - - gelişmesine katkıda bulunur.

Verilen boş yere aşağıdakilerden hangisinin gelmesi daha uygundur?


8. Aşağıdakilerden hangisi girişimde çalışanlardan ziyade girişimi yönetenlerin öncelikli amaçları içinde yer alır?


9. Limited şirketlerle ilgili verilen bilgilerden hangisi doğrudur?


10. Osmanlı Devletinde ilk kamu kuruluşları kurulurken aşağıdakilerden hangisinin ihtiyaçlarının karşılanması öncelikli olarak amaçlanmıştır?


11. Belirli malları üreten kuruluşların bazen diğer rakipleri piyasadan silmek için oluşturdukları tekele ne ad verilir?


12. Aşağıdakilerden hangisi Atatürk’ün ekonomi politikalarının amaçlarından değildir?


13. Aşağıdakilerden hangisi gelir kavramının özelliklerinden biridir?


14. Aşağıda verilenlerden hangisi bir rant türü değildir?


15. Ankara’da A semtinde yer alan 160 m2 olan bir evin aylık kirası 1200 TL iken, aynı özellik ve konfora sahip olan B semtindeki evin kirası 2500 TL’dir.

Bu bilgiye bakarak aşağıda varılan yargılardan hangisinin doğru olduğu söylenebilir?


16. Türkiye’de “bağlı faiz” oranını belirleyen yetkili kuruluş aşağıdakilerden hangisidir?


17. Ücretin üretim miktarına göre belirlendiği “parça başına ücret” uygulaması için aşağıdakilerden hangisi söylenemez?


18. Girişimcinin “gerçek karı” hesaplanırken aşağıdakilerden hangisi bu hesaplamaya dahil edilmez?


19. Girişimci Hayati Bey yaz sezonu boyunca üretip sattığı tişörtlerden 600 bin liralık gayri safi gelir elde etmiştir. Ancak aynı dönem sonunda işçilere 210 bin lira, kumaş aldığı fabrikaya 80 bin lira, kira bedeline 60 bin lira, binanın su ve elektrik giderlerine de 40 bin lira ödeme yapmıştır.

Buna göre Hayati Bey’in safi geliri ne kadar olmuştur?


20. “Millî ekonominin temeli tarımdır. Bunun içindir ki tarımda kalkınmaya büyük önem vermekteyiz.”

M. Kemal Atatürk

Cumhuriyetin ilk yıllarında yapılanlardan hangisi Atatürk’ün bu sözünü destekleyen bir uygulamadır?

Ekonomi 2 Çıkmış Sınav Soruları – Açık Lise Test Çöz

Açık Öğretim Lisesi Seçmeli Ekonomi 2 dersi 2020 yılı 1. dönem çıkmış sınav sorularından 20 adet soru bulunuyor. Aöl Seçmeli Ekonomi 2 çıkmış sınav sorularından oluşan bu testlere çalışarak sınava hazırlık yaparsınız. 20 Sorudan oluşan bu online test de ve açık öğretim lisesinin yaptığı sınavlarda başarılı olmak için en az 9 doğru cevap vermelisiniz. Sınavlarda 9 doğru yanıt verdiğinizde 45 puan almış olursunuz. Geri kalan 11 soruyu yanlışta cevaplasanız sorun olmayacaktır. Aöl geçme notu tüm dersler için 45 dir. Seçmeli Ekonomi 2 dersi seçmeli dersler arasında yer alıyor. Sitemiz açık lise test çöz de Seçmeli Ekonomi 2 dersinin toplam 5 dönem sınav sorularını online olarak çözebilirsiniz.

Açık Lise (AÖL) Ekonomi 2 Çıkmış Sınav Soruları 2019 – 2020 yılı 1. dönem

Açık Lise (AÖL) Ekonomi 2 Çıkmış Sınav Soruları 2019 – 2020 yılı 1. dönem

açık lise (aöl) Ekonomi 2 Çıkmış Sınav Soruları

2021 online sınav, açık lise 2022 online test ve 2023 yıllarında yapılan açık öğretim lisesi sınavlarında yer alan sorulara sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.  5 dönemden oluşan sınav sorularını alt kısımda diğer dönemlere ait online testleri de açabilirsiniz.  Seçmeli Ekonomi 2 pdf ders kitabını dosyalar kategorisi içerisinde indirebilirsiniz. Pdf olarak barındırılan ders kitabını bilgisayar telefon ve tablet gibi araçlarınıza indirerek ders çalışabilirsiniz. www.aciklisetestcoz.com web sitemizde açık öğretim lisesine dair tüm bilgileri ve duyuruları öğrenebilirsiniz. Aol Seçmeli Ekonomi 2 ders özetlerinide “Açık Lise Ders özetleri” kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Açık Lise Test Çöz uygulamamız yayınlandı telefon ve tabletlere indirebilir uygulamada “Soru arama” ile çıkmış sınav sorularını da arayabilirsiniz.

Açık Lise Test Çöz Google Play :  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aciklise.cikmissorular

Açık Lise Test Çöz Appstore : https://apps.apple.com/us/app/acik-lise-test-coz/id6449521442?l=tr

Açık Lise Test Çöz Appgallery : https://appgallery.huawei.com/app/C108369833

Ekonomi 2 Açık Lise Test Çöz

‘’Ekonomi 2 Açık Lise Test çöz.’’ ya da ‘’Daha çok açık lise soru çöz.’’ diye sıklıkla duyulan tabirler sınav dönemi öğrencilerinin olmazsa olmazlarıdır. Bu dönem öğrencilerin gerçekten de kendileri ve başarıları için yapabilecekleri en önemli şey test çözmeleridir. Başlarda bu süreç sıkıcı ve zahmetli gelse de uzun süre sonra sağlayacağı başarıları ve faydaları düşününce başlarda biraz buna dayanılmak ve alışmak gereklidir.

Açık Lise Ekonomi 2 çıkmış sınav soruları 2024 yılı 1. Dönem

Ekonomi 2 Açık Lise Test Çöz ve Yeni Nesil AOL Testleri Çöz 2024

Açık Lise Test çözmenin faydaları oldukça fazladır. Düzgün ve etkili bir şekilde yaptığınız açık lise test çözümleri sizi sınavlarınıza daha iyi hazırlamaktadır. Bu faydalara birkaç örnek vermek gerekirse:

 • 2020 Yılı Ekonomi 2 dersi 1. Dönem Açık Lise Test çöz veya aol testleri çözmek, farklı soru tiplerini görmenize olanak sağlar bu sayede ise karşılaşmamış olduğunuz soru tipi sayısı oldukça azalır. Bu size rakiplerinizin her zaman bir adım önüne geçirir.
 • Açık Lise Test çözme esnasında hangi konuşa iyi hangi konuda eksik olduğunuz daha iyi kavrar ona göre bir yol izlersiniz.
 • Aol Test çözme aynı zamanda zamanınızı daha iyi planlama becerinizi geliştirmektedir.
 • Daha fazla test çözerek bu olaya alışır ve girdiğiniz sınavları da sadece çözdüğünüz testler gibi düşünmeye başlarsınız. Bu sayede sınav kaygınız azalır.
 • Çözdüğünüz test sayısı arttıkça hız da kazanırsınız ve daha hızlı test çözmeye başlarsınız.
Sizin için bazı açık lise testleri

Açık Lise Ekonomi 2 dersi 1. Dönem Test Çözme Taktikleri 2020 Yılı

Açık Lise Test çözme taktikleri ve tekniklerine uyarak test çözümünüzü daha etkili hale getirebilmeniz mümkündür. Öncelikle her soru tarzını görebilmek ya da en azından birçok farklı soru tarzı görebilmek sınavda başarı için oldukça önemlidir. Cevabı yanlış çıkan ya da bilinmeyen soruların mutlaka doğrusu öğrenilmeli ve cevabı bilinmiyorsa bir öğretmene soruyu yönlendirip doğru cevaba nasıl ulaşılacağı öğrenilmelidir. Bol bol kitap okumak ve paragraf çözmek yorum gücünü arttırır ve hız kazandırır. Süreli soru çözerek hız kazanılabilir. En önemlisi test çözmeye başlamadan önce o konuyu iyice öğrenmiş olmaktır. Konu eksiklerinizi tamamlamanız avantaj sağlar.

Açık Lise (AÖL) Ekonomi 2 Çıkmış Sınav Soruları 2019 – 2020 yılı 1. dönem

Etkili Açık Lise Testleri Çözme Yöntemleri

Etkili açık lise testleri çözme yöntemleri için belki de en önemlisi sağlıklı beslenmek ve düzenli uyumaktır. Çünkü beyin ders çalışma esnasında bir enerji tüketir. Bu nedenle düzgün beslenmeli yeterli enerjiyi almalısınız. Uyku düzeninin de düzgün olmalı ki beyniniz tüm fonksiyonlarını en verimli haliyle yerine getirebilsin.

 • Önce konuyu iyice kavrayıp öğrenin daha sonrasında test çözmeye başlayın.
 • Sorularda vurgulanan noktalara dikkat edin.
 • Sorulara Ön Yargılı Yaklaşmayın:Sınavda zor da, kolay da sorular olacaktır.
 • Bazen kolay soruların zor olduğunu düşünüp bu bu kadar kolay olamaz diyip, daha zor yollara başvurmayın. Bazı sorular basit bazı sorular kolaydır.
 • Gözünüze uzun gelen soruları okumaktan gözünüz korkmasın çünkü bu onların illa zor olduğu anlamına gelmemektedir.
 • İlk verdiğiniz karar çoğu zaman doğrudur. Sınav bitiminde kontrole döndüğünüzde bir soruda ilk işaretlediğiniz şıkta bir dikkat hatası yaptığınız fark etmedikçe değiştirmekten kaçının.
 • Turlama tekniğini kullanmayı deneyin. Bu şu demek; takılı kaldığınız soruda oyalanıp vakit kaybetmeyin. O esnada soruyu boş bırakın ve diğer sorulara geçin. Daha sonra tüm soruları bitirdiğinizde takıldığınız sorulara geri dönün.
 • Hep aynı seviyede sorular çözmeyin, farklı zorluk seviyelerinde sorular çözmeyi tercih edin.

Çok Ekonomi 2 Soru Çözmenin Avantajları 2024

Çok soru çözmenin avantajları var mıdır yoksa yok mudur diye soracak olduğunuzda bunu şu şekilde açıklamak mümkündür:

Sınavı kazanmak için elbette öncesi bol soru çözümü yapılmalıdır. Fakat bu sorular hep aynı tarz, kolay olan, sadece günlük çözülen soru sayısını rakamla arttırmış olan sorular olmamalıdır. Çözeceğini 50 zor-orta-kolay karışık soru tipleri çözeceğiniz 100 kolay soru tipinden çok daha fayda sağlayacaktır.

Ekonomi 2 Açık Lise Test Çözme Esnasında Yapılan Hatalar

Ekonomi 2 Açık Lise Test çözme esnasında yapılan hatalar belki de iyi bir sınav geçirebilmek için en dikkat etmeniz gereken noktadır. Tabii eğer bilgi eksiğiniz yoksa. Bu hatalar şunlardır:

 • Soruları çok hızlı okumak size zaman kazandıracak gibi gözükse de aslında hızlı olmak isterken gözden bazı şeyleri kaçırmanıza neden olabilir.
 • İki seçenek arasında kararsız kalınca o soruda çok vakit kaybetmek yerine boş bırakıp turlama tekniğini kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır.
 • ‘’Ben bunu zaten biliyorum, bu soru çok kolaymış.’’ gibi hislere kapılmayın.
 • Sınavda kaygı hissettiğiniz elbette olacaktır. Fakat bu hissin sınavınızı ele geçirmenize izin vermeyin. Nefes alın, soluklanın, sakinleşin ve sınavınıza bu şekilde devam edin. Faydasını göreceksiniz.
Açık Lise 3. Dönem Sınav Tarihi
20 – 21 Temmuz 2024
SPONSOR