Açık Lise (AÖL) İngilizce 6 Çıkmış Sınav Soruları 2018 – 2019 yılı 2. dönem


1.You _________ have shouted at her. She will never forgive you.

2. Paula : When did the accident happen?
Angie : _________.

3. Tea _________ in Rize.

4. The place _________ we are keeping our money is not safe.

5. Angelina: What does your best friend look like?
Julia : She _________.

6. The flowers _________ by a gardener.

7. The town _________ by an earthquake.

8. Boby : When was Mark born?
Nancy : _________.

9. Belonging to the distant past means _________.

10.
He likes _________.

11. Neither my brother _________ my sister is ready to go.

12. Equipment means _________.

13. The house was painted _________ Jeremy.

14. Mary : What is Kevin like?
Frank : He _________.

1. Patients _________ after by nurses.

16. The person _________ was in front of our house looked familiar to me.

17. _________ is amount in each hundred.

1. Nancy : I like chocolate.
“Nancy says that she _________ chocolate.”

19. benefit = advantage
individual = ____?_____

20. _________ boys _________ girls were shocked when they saw a mouse in the classroom. They all ran away.

İngilizce 6 Çıkmış Sınav Soruları – Açık Lise Test Çöz

Açık öğretim lisesi İngilizce 6 çıkmış online sınav sorularından 2019 yılında 2. dönem gerçekleşmiş olan sorulardan oluşuyor. Öğrencilerin en çok başarısız olduğu dersler arasında yer alıyor. Bu ders açık lise okuyan öğrenciler için zorunlu dersler arasındadır. 2023 yılı aol sınavlarında 2024 açık lise sınavlarında, 2025 aöl İngilizce 6 dersinden ya başarılı olması gerekir yada muaf olması gerekir.

Açık lise de İngilizce 6 dersinden muaf olmak için bu dersten 3 defa sınava girip başarısız olduğunuzda muaf olmuş olursunuz ve siz istemediğiniz taktirde bir daha karşınıza zorunlu olarak gelmeyecektir. Geçmiş dönem aol online sınavlardan sitemizde İngilizce 6 dersine ait toplam 100 soru bulunuyor. Sınavlarda karşınıza çıkan 20 sorudan 9 tanesine doğru cevap verdiğiniz taktirde başarılı olursunuz. Sınavlarda her soru 5 puan değerindedir.

Sınavda 45 puan aldığınızda bu dersi geçmiş olursunuz.  boş soru veya yanlış sorularınızın doğru cevapladığınız sorulara herhangi bir etkisi yoktur. Bu yüzden açık öğretim lisesi sınavlarında kesinlikle boş soru bırakmayınız. Aöl sınavlarında ne kadar yüksek not alırsanız diploma notunuzda o kadar yüksek olacaktır.

Açık Lise (AÖL) İngilizce 6 Çıkmış Sınav Soruları 2018 – 2019 yılı 2. dönem

açık lise (aöl) İngilizce 6 Çıkmış Sınav Soruları

Açık öğretim lisesi mesleki açık lise İngilizce  soruları, açık imam hatip İngilizce 6 sınav sorularından oluşan testlerimizi çözerek sınavlarda nasıl sorular ile karşılaşacağınızı çözebilirsiniz. Milli eğitim bakanlığı covid döneminde aol sınavlarını online olarak gerçekleştirmiştir. Bu yüzden aol 2021 online sınav soruları, 2022 açık lise online test soruları 2023 açık öğretim lisesi 1. dönem 2. dönem online soruları, 3. dönem online test sorularını ne yazık ki paylaşmamıştır. Bu sorulara açık lise telegram kanallarından ulaşabilirsiniz.

Açık lise İngilizce 6 soru cevap pdf kitapçığında sitemizin dosyalar kategorisinden indirebilirsiniz. Pdf formatında oluşturulan soru cevap kitapçığında İngilizce sınav soruları ve diğer tüm derslerin sınav soru ve cevapları vardır.

Açık öğretim lisesi derslerinden başarılı olmak için kesinlikle kitaplarına çalışmanız gerekir. Sitemizde İngilizce konu anlatımı, aöl İngilizce ders özeti uzman öğretmenler tarafından hazırlanmıştır. Ders özetleri kategorisinden ulaşabilirsiniz. Açık lise İngilizce pdf kitabı dosyalar kategorisinde yer alıyor. Bunu da bilgisayar telefon ve tablet gibi araçlarınıza indirerek ders çalışabilirsiniz. Pdf ders kitapçığı halk eğitim merkezlerinde dağıtılan kitapların birebir aynısıdır.

 

Açık Lise Test Çöz uygulamamız yayınlandı telefon ve tabletlere indirebilir uygulamada “Soru arama” ile çıkmış sınav sorularını da arayabilirsiniz.

Açık Lise Test Çöz Google Play :  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aciklise.cikmissorular

Açık Lise Test Çöz Appstore : https://apps.apple.com/us/app/acik-lise-test-coz/id6449521442?l=tr

Açık Lise Test Çöz Appgallery : https://appgallery.huawei.com/app/C108369833

İngilizce 6 Açık Lise Test Çöz

‘’İngilizce 6 Açık Lise Test çöz.’’ ya da ‘’Daha çok açık lise soru çöz.’’ diye sıklıkla duyulan tabirler sınav dönemi öğrencilerinin olmazsa olmazlarıdır. Bu dönem öğrencilerin gerçekten de kendileri ve başarıları için yapabilecekleri en önemli şey test çözmeleridir. Başlarda bu süreç sıkıcı ve zahmetli gelse de uzun süre sonra sağlayacağı başarıları ve faydaları düşününce başlarda biraz buna dayanılmak ve alışmak gereklidir.

Açık Lise İngilizce 6 çıkmış sınav soruları 2024 yılı 2 Dönem

İngilizce 6 Açık Lise Test Çöz ve Yeni Nesil AOL Testleri Çöz 2024

Açık Lise Test çözmenin faydaları oldukça fazladır. Düzgün ve etkili bir şekilde yaptığınız açık lise test çözümleri sizi sınavlarınıza daha iyi hazırlamaktadır. Bu faydalara birkaç örnek vermek gerekirse:

 • 2019 Yılı İngilizce 6 dersi 2 Dönem Açık Lise Test çöz veya aol testleri çözmek, farklı soru tiplerini görmenize olanak sağlar bu sayede ise karşılaşmamış olduğunuz soru tipi sayısı oldukça azalır. Bu size rakiplerinizin her zaman bir adım önüne geçirir.
 • Açık Lise Test çözme esnasında hangi konuşa iyi hangi konuda eksik olduğunuz daha iyi kavrar ona göre bir yol izlersiniz.
 • Aol Test çözme aynı zamanda zamanınızı daha iyi planlama becerinizi geliştirmektedir.
 • Daha fazla test çözerek bu olaya alışır ve girdiğiniz sınavları da sadece çözdüğünüz testler gibi düşünmeye başlarsınız. Bu sayede sınav kaygınız azalır.
 • Çözdüğünüz test sayısı arttıkça hız da kazanırsınız ve daha hızlı test çözmeye başlarsınız.
Sizin için bazı açık lise testleri

Açık Lise İngilizce 6 dersi 2 Dönem Test Çözme Taktikleri 2019 Yılı

Açık Lise Test çözme taktikleri ve tekniklerine uyarak test çözümünüzü daha etkili hale getirebilmeniz mümkündür. Öncelikle her soru tarzını görebilmek ya da en azından birçok farklı soru tarzı görebilmek sınavda başarı için oldukça önemlidir. Cevabı yanlış çıkan ya da bilinmeyen soruların mutlaka doğrusu öğrenilmeli ve cevabı bilinmiyorsa bir öğretmene soruyu yönlendirip doğru cevaba nasıl ulaşılacağı öğrenilmelidir. Bol bol kitap okumak ve paragraf çözmek yorum gücünü arttırır ve hız kazandırır. Süreli soru çözerek hız kazanılabilir. En önemlisi test çözmeye başlamadan önce o konuyu iyice öğrenmiş olmaktır. Konu eksiklerinizi tamamlamanız avantaj sağlar.

Açık Lise (AÖL) İngilizce 6 Çıkmış Sınav Soruları 2018 – 2019 yılı 2. dönem

Etkili Açık Lise Testleri Çözme Yöntemleri

Etkili açık lise testleri çözme yöntemleri için belki de en önemlisi sağlıklı beslenmek ve düzenli uyumaktır. Çünkü beyin ders çalışma esnasında bir enerji tüketir. Bu nedenle düzgün beslenmeli yeterli enerjiyi almalısınız. Uyku düzeninin de düzgün olmalı ki beyniniz tüm fonksiyonlarını en verimli haliyle yerine getirebilsin.

 • Önce konuyu iyice kavrayıp öğrenin daha sonrasında test çözmeye başlayın.
 • Sorularda vurgulanan noktalara dikkat edin.
 • Sorulara Ön Yargılı Yaklaşmayın:Sınavda zor da, kolay da sorular olacaktır.
 • Bazen kolay soruların zor olduğunu düşünüp bu bu kadar kolay olamaz diyip, daha zor yollara başvurmayın. Bazı sorular basit bazı sorular kolaydır.
 • Gözünüze uzun gelen soruları okumaktan gözünüz korkmasın çünkü bu onların illa zor olduğu anlamına gelmemektedir.
 • İlk verdiğiniz karar çoğu zaman doğrudur. Sınav bitiminde kontrole döndüğünüzde bir soruda ilk işaretlediğiniz şıkta bir dikkat hatası yaptığınız fark etmedikçe değiştirmekten kaçının.
 • Turlama tekniğini kullanmayı deneyin. Bu şu demek; takılı kaldığınız soruda oyalanıp vakit kaybetmeyin. O esnada soruyu boş bırakın ve diğer sorulara geçin. Daha sonra tüm soruları bitirdiğinizde takıldığınız sorulara geri dönün.
 • Hep aynı seviyede sorular çözmeyin, farklı zorluk seviyelerinde sorular çözmeyi tercih edin.

Çok İngilizce 6 Soru Çözmenin Avantajları 2024

Çok soru çözmenin avantajları var mıdır yoksa yok mudur diye soracak olduğunuzda bunu şu şekilde açıklamak mümkündür:

Sınavı kazanmak için elbette öncesi bol soru çözümü yapılmalıdır. Fakat bu sorular hep aynı tarz, kolay olan, sadece günlük çözülen soru sayısını rakamla arttırmış olan sorular olmamalıdır. Çözeceğini 50 zor-orta-kolay karışık soru tipleri çözeceğiniz 100 kolay soru tipinden çok daha fayda sağlayacaktır.

İngilizce 6 Açık Lise Test Çözme Esnasında Yapılan Hatalar

İngilizce 6 Açık Lise Test çözme esnasında yapılan hatalar belki de iyi bir sınav geçirebilmek için en dikkat etmeniz gereken noktadır. Tabii eğer bilgi eksiğiniz yoksa. Bu hatalar şunlardır:

 • Soruları çok hızlı okumak size zaman kazandıracak gibi gözükse de aslında hızlı olmak isterken gözden bazı şeyleri kaçırmanıza neden olabilir.
 • İki seçenek arasında kararsız kalınca o soruda çok vakit kaybetmek yerine boş bırakıp turlama tekniğini kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır.
 • ‘’Ben bunu zaten biliyorum, bu soru çok kolaymış.’’ gibi hislere kapılmayın.
 • Sınavda kaygı hissettiğiniz elbette olacaktır. Fakat bu hissin sınavınızı ele geçirmenize izin vermeyin. Nefes alın, soluklanın, sakinleşin ve sınavınıza bu şekilde devam edin. Faydasını göreceksiniz.
Açık Lise 3. Dönem Sınav Tarihi
20 – 21 Temmuz 2024
SPONSOR