Kimya 1

2019 YILI 3. DÖNEM
admin
Kasım 2, 2023
31 views

1.Aşağıdakilerden hangisi simya döneminde keşfedilmiştir?

2. Aşağıdakilerden hangisi “tepkime hızları neden farklı, her tepkimede enerji değişimi oluyor mu, kimyasal tepkimenin işe dönüşmesi mümkün mü” gibi sorulara cevap arayan kimya ana bilim dalıdır?

3. Aşağıdaki elementlerden kaç tanesinin sembolü tek harflidir?
• Hidrojen
• Gümüş
• Mangan
• Potasyum

4. Aşağıdaki derslerden hangisinin işlenmesi kimya öğretmeninin görevi kapsamında değildir?

5. Aşağıda verilen maddelerden hangisi bileşiktir?

6.
Bir öğrenci şekildeki gibi oyun kartı hazırlayarak element ve bileşikleri tanımaya çalışmaktadır.
Bu öğrenci içinde küçük kartların olduğu torbadan rastgele iki kart çekmiştir. Kartlarda sırasıyla civa ve tuz ruhu yazdığına göre bu kartları kaç numaralı kutucuklara yerleştirmelidir?

7. Fosil yakıtların yanması sonucu açığa çıkan, renksiz ve kokusuz olduğu için hissedilmeyen ve hemoglobine oksijenden daha hızlı bağlandığı için zehirlenmelere yol açan gaz aşağıdakilerden hangisidir?

8.
TNT (trinitro toluen) gibi maddelerin patlayıcı olduğunu göstermek için kullanılan, sağlık ve güvenlik amaçlı temel uyarı işareti aşağıdakilerden hangisidir?

9. Kimya laboratuvarında uyulması gereken kural aşağıdaki seçeneklerin hangisinde doğru verilmiştir?

10.
Kimya laboratuvarında kullanılan erlenmayer aşağıdakilerden hangisidir?

11. Aşağıdaki bilim insanlarından hangisinin günümüzde kendi ismi ile bilinen atom modeli yoktur?

12.
Aşağıda dört element atomunun Bohr atom modeline göre katman elektron dağılımı verilmektedir.
Buna göre hangi seçenekteki elementin periyodik sistemdeki yeri doğru verilmiştir?

13.
Aşağıda verilen tanecik çiftlerinden hangisi birbirinin izoelektroniğidir?

14.
Şekildeki periyodik sistem gösteriminde koyu alanlar metal elementlerinin yerini göstermektedir. Bu alanda bulunan dört elementin yeri numaralarla belirtilmiştir.
Buna göre metalik özelliği en fazla olan metal hangisidir?

1. Aşağıdakilerden hangisi ametallerin özelliklerinden biri değildir?

16. Periyodik sistemde aynı grupta yer alan elementlerde yukarıdan aşağıya inildikçe atom çapının artmasının temel sebebi nedir?

17. Aynı periyotta bulunan A grubu elementlerinin birinci iyonlaşma enerjileri soldan sağa doğru düzenli artmaz. 8 tane A grubundan 2 tanesi bu düzeni bozmaktadır.
Buna göre sahip olduğu elektron dağılımından kaynaklı olarak bu artışı bozan A grupları aşağıdakilerden hangisidir?

1.
Buna göre bu element atomunun son katmanında kaç elektron vardır? 19. Periyodik sistem kesitinde üç elementin yeri aşağıda gösterildiği gibidir. 5A 6A 7A 2.periyot N F 3.periyot P
Buna göre verilen elementlerin elektronegatiflik değerlerine göre büyükten küçüğe sıralanması hangi seçenekte doğru verilmiştir?

19.
Periyodik sistem kesitinde üç elementin yeri aşağıda gösterildiği gibidir.
Buna göre verilen elementlerin elektronegatiflik değerlerine göre büyükten küçüğe sıralanması hangi seçenekte doğru verilmiştir?

20. Gaz hâlindeki bir element atomunun yapısına bir elektron katıldığında meydana gelen enerji değişimine _________ denir.
Verilen tanımda boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi getirilmelidir?

Açık Lise Kimya 1 Çıkmış Sınav Soruları 2019 yılı 3. dönem

Açık Lise Test Çöz uygulamamız yayınlandı telefon ve tabletlere indirebilir uygulamada “Soru arama” ile çıkmış sınav sorularını da arayabilirsiniz.

Açık Lise Test Çöz Google Play :  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aciklise.cikmissorular

Açık Lise Test Çöz Appstore : https://apps.apple.com/tr/app/acik-lise-test-coz/id6449521442?l=tr

Açık Lise Test Çöz Appgallery : https://appgallery.huawei.com/app/C108369833

Kimya 1 Açık Lise Test Çöz

‘’Kimya 1 Açık Lise Test çöz.’’ ya da ‘’Daha çok açık lise soru çöz.’’ diye sıklıkla duyulan tabirler sınav dönemi öğrencilerinin olmazsa olmazlarıdır. Bu dönem öğrencilerin gerçekten de kendileri ve başarıları için yapabilecekleri en önemli şey test çözmeleridir. Başlarda bu süreç sıkıcı ve zahmetli gelse de uzun süre sonra sağlayacağı başarıları ve faydaları düşününce başlarda biraz buna dayanılmak ve alışmak gereklidir.

Açık Lise Kimya 1 çıkmış sınav soruları 2024 yılı 3. DÖNEM

Kimya 1 Açık Lise Test Çöz ve Yeni Nesil AOL Testleri Çöz 2024

Açık Lise Test çözmenin faydaları oldukça fazladır. Düzgün ve etkili bir şekilde yaptığınız açık lise test çözümleri sizi sınavlarınıza daha iyi hazırlamaktadır. Bu faydalara birkaç örnek vermek gerekirse:

 • 2019 YILI Kimya 1 dersi 3. DÖNEM Açık Lise Test çöz veya aol testleri çözmek, farklı soru tiplerini görmenize olanak sağlar bu sayede ise karşılaşmamış olduğunuz soru tipi sayısı oldukça azalır. Bu size rakiplerinizin her zaman bir adım önüne geçirir.
 • Açık Lise Test çözme esnasında hangi konuşa iyi hangi konuda eksik olduğunuz daha iyi kavrar ona göre bir yol izlersiniz.
 • Aol Test çözme aynı zamanda zamanınızı daha iyi planlama becerinizi geliştirmektedir.
 • Daha fazla test çözerek bu olaya alışır ve girdiğiniz sınavları da sadece çözdüğünüz testler gibi düşünmeye başlarsınız. Bu sayede sınav kaygınız azalır.
 • Çözdüğünüz test sayısı arttıkça hız da kazanırsınız ve daha hızlı test çözmeye başlarsınız.

Açık Lise Kimya 1 dersi 3. DÖNEM Test Çözme Taktikleri 2019 YILI

Açık Lise Test çözme taktikleri ve tekniklerine uyarak test çözümünüzü daha etkili hale getirebilmeniz mümkündür. Öncelikle her soru tarzını görebilmek ya da en azından birçok farklı soru tarzı görebilmek sınavda başarı için oldukça önemlidir. Cevabı yanlış çıkan ya da bilinmeyen soruların mutlaka doğrusu öğrenilmeli ve cevabı bilinmiyorsa bir öğretmene soruyu yönlendirip doğru cevaba nasıl ulaşılacağı öğrenilmelidir. Bol bol kitap okumak ve paragraf çözmek yorum gücünü arttırır ve hız kazandırır. Süreli soru çözerek hız kazanılabilir. En önemlisi test çözmeye başlamadan önce o konuyu iyice öğrenmiş olmaktır. Konu eksiklerinizi tamamlamanız avantaj sağlar.

Açık Lise Kimya 1 Çıkmış Sınav Soruları 2019 yılı 3. dönem

Etkili Açık Lise Testleri Çözme Yöntemleri

Etkili açık lise testleri çözme yöntemleri için belki de en önemlisi sağlıklı beslenmek ve düzenli uyumaktır. Çünkü beyin ders çalışma esnasında bir enerji tüketir. Bu nedenle düzgün beslenmeli yeterli enerjiyi almalısınız. Uyku düzeninin de düzgün olmalı ki beyniniz tüm fonksiyonlarını en verimli haliyle yerine getirebilsin.

 • Önce konuyu iyice kavrayıp öğrenin daha sonrasında test çözmeye başlayın.
 • Sorularda vurgulanan noktalara dikkat edin.
 • Sorulara Ön Yargılı Yaklaşmayın:Sınavda zor da, kolay da sorular olacaktır.
 • Bazen kolay soruların zor olduğunu düşünüp bu bu kadar kolay olamaz diyip, daha zor yollara başvurmayın. Bazı sorular basit bazı sorular kolaydır.
 • Gözünüze uzun gelen soruları okumaktan gözünüz korkmasın çünkü bu onların illa zor olduğu anlamına gelmemektedir.
 • İlk verdiğiniz karar çoğu zaman doğrudur. Sınav bitiminde kontrole döndüğünüzde bir soruda ilk işaretlediğiniz şıkta bir dikkat hatası yaptığınız fark etmedikçe değiştirmekten kaçının.
 • Turlama tekniğini kullanmayı deneyin. Bu şu demek; takılı kaldığınız soruda oyalanıp vakit kaybetmeyin. O esnada soruyu boş bırakın ve diğer sorulara geçin. Daha sonra tüm soruları bitirdiğinizde takıldığınız sorulara geri dönün.
 • Hep aynı seviyede sorular çözmeyin, farklı zorluk seviyelerinde sorular çözmeyi tercih edin.

Çok Kimya 1 Soru Çözmenin Avantajları 2024

Çok soru çözmenin avantajları var mıdır yoksa yok mudur diye soracak olduğunuzda bunu şu şekilde açıklamak mümkündür:

Sınavı kazanmak için elbette öncesi bol soru çözümü yapılmalıdır. Fakat bu sorular hep aynı tarz, kolay olan, sadece günlük çözülen soru sayısını rakamla arttırmış olan sorular olmamalıdır. Çözeceğini 50 zor-orta-kolay karışık soru tipleri çözeceğiniz 100 kolay soru tipinden çok daha fayda sağlayacaktır.

Kimya 1 Açık Lise Test Çözme Esnasında Yapılan Hatalar

Kimya 1 Açık Lise Test çözme esnasında yapılan hatalar belki de iyi bir sınav geçirebilmek için en dikkat etmeniz gereken noktadır. Tabii eğer bilgi eksiğiniz yoksa. Bu hatalar şunlardır:

 • Soruları çok hızlı okumak size zaman kazandıracak gibi gözükse de aslında hızlı olmak isterken gözden bazı şeyleri kaçırmanıza neden olabilir.
 • İki seçenek arasında kararsız kalınca o soruda çok vakit kaybetmek yerine boş bırakıp turlama tekniğini kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır.
 • ‘’Ben bunu zaten biliyorum, bu soru çok kolaymış.’’ gibi hislere kapılmayın.
 • Sınavda kaygı hissettiğiniz elbette olacaktır. Fakat bu hissin sınavınızı ele geçirmenize izin vermeyin. Nefes alın, soluklanın, sakinleşin ve sınavınıza bu şekilde devam edin. Faydasını göreceksiniz.
Açık Lise 2. Dönem Sınav Tarihi
16 Mart 2024 - 17 Mart 2024
SPONSOR