Açık Lise Seçmeli İşletme 1 Test Çöz 2018 Yılı 2. Dönem

admin
9 Ekim 2019
1.
Soru 1 )“Mal ve hizmetlerin insan gereksinimlerini karşılama özelliğine denir.” ifadesi, aşağıdakilerden hangisinin tanımıdır?
2.
Soru 2 )Ticari işletmelerin öncelikli amacı aşağıdakilerden hangisidir?
3.
Soru 3 )Aşağıdakilerden hangisi işletmelerin amaçlarına uygun değildir?
4.
Soru 4 )Aşağıdakilerden hangisi kamu işletmelerinin kurulma amaçlarındandır?
5.
Soru 5 )Sermaye şirketlerinde ortakların borçlarından dolayı sorumlulukları ne ile sınırlandırılmıştır?
6.
Soru 6 )İnsanların çeşitli ihtiyaçlarını karşılayacak mal ve hizmetlerin elde edilmesi faaliyetlerine ne denir?
7.
Soru 7 )I. Doğal kaynak
II. Sermaye
III. Ticaret
IV. İhtiyaç
V. Emek
Mal veya hizmet üretmek için yukarıdakilerden hangisi/hangileri işletmelerde bir araya getirilir?
8.
Soru 8 )Aşağıdakilerden hangisi dayanıklı mallara örnek olur?
9.
Soru 9 )Aşağıdakilerden hangisi işletme yöneticilerinin görevlerindendir?
10.
Soru 10 )Otel işletmelerinin ana faaliyet konusunu oluşturan hizmet aşağıdakilerden hangisidir?
11.
Soru 11 )İşletmelerde amaçların belirlenmesi ve bunlara ulaşmayı sağlayacak araçların belirlenmesi hangi yönetim fonksiyonu ile sağlanır?
12.
Soru 12 )Aşağıdakilerden hangisi işletmenin başlıca işlevlerindendir?
13.
Soru 13 )Aşağıdakilerden hangisi personel yönetimi kapsamında değildir?
14.
Soru 14 )İşletmenin amaçlarına ulaşabilmesi için, işletme çalışanlarının ortak amaçlar çerçevesinde düzenli çalışmalarının sağlanması işlevi aşağıdakilerden hangisidir?
15.
Soru 15 )İşletmeyi değişen koşullara göre yeniden düzenlemek için, aşağıdakilerden hangisi yapılır?
16.
Soru 16 )Aşağıdaki işletme türlerinden hangisi üretim araçlarının mülkiyetine göre işletmeler sınıflandırması içinde yer alır?
17.
Soru 17 )• Üretim faktörleri bir kişide toplanır.
• İşletmenin sahibi ve yöneticisi aynı kişidir.
• En basit, en eski ve çok görülen bir işletme biçimidir.
Yukarıda özellikleri verilen işletme türü hangisidir?
18.
Soru 18 )Aşağıdakilerden hangisi hizmet işletmelerine örnek olmaz?
19.
Soru 19 )• Müşterilerin mal ve hizmet alımını sürdürmelerini sağlamak
• İşletmenin mal veya hizmetlerinin tanıtımını yapmak
• Yeni müşteriler kazanmak
Yukarıdaki faaliyetler hangi işletme işlevi ile yerine getirilir?
20.
Soru 20 )Aşağıdakilerden hangisi, işletmelerde organizasyon aşamasında gerçekleştirilmez?


Açık Lise Test Çöz 2018 testimizde 17 – 18 Mart 2018 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2017 – 2018 yılı eğitim öğretim yılına ait 2. dönemine ait Seçmeli İşletme 1 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Seçmeli İşletme 1 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 2. dönem Seçmeli İşletme 1 sınav soru ve cevapları 2018 yılında çıkmış sorulardır. 17 – 18 Mart 2018 tarihinde yapılan sınav soruları 2017 ve 2018 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Seçmeli İşletme 1 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Seçmeli İşletme 1 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Seçmeli İşletme 1 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Seçmeli İşletme 1 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Seçmeli İşletme 1 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Seçmeli İşletme 1 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Seçmeli İşletme 1 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Seçmeli İşletme 1 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Seçmeli İşletme 1 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Seçmeli İşletme 1 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Seçmeli İşletme 1 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Seçmeli İşletme 2 başlıklı makalemizde 1. dönem sınav soruları açık lise, 2018 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

Sitemiz aol çıkmış sorular sayfasında Seçmeli İşletme 1 dersine ait çıkmış soruları online test olarak çözüyorsunuz. Açık lise çıkmış sorular dan oluşan online testimizde yukarıda belirttiğimiz gibi 20 soru yer alıyor. aol çıkmış sorular 2018 Yılı ait soruları çözüyorsunuz.

Açık Lise 1. Dönem Sınavı
5 - 6 ARALIK 2020