Açık Lise Seçmeli Psikoloji 2 Test Çöz 2019 Yılı 3. Dönem

admin
12 Kasım 2019
1.
Soru 1 )Okuyarak veya yaşayarak, bilinçli veya bilinçsizce, kendi kendinden veya başkalarından alınan bilgi ve duygunun davranış veya düşünce düzeyinde meydana getirdiği kalıcı değişiklikler öğrenme olarak tanımlanır.
Buna göre aşağıdakilerden hangisi öğrenmedir?
2.
Soru 2 )Öğrenme ile ilgili aşağıdakilerden hangisi doğru değildir?
3.
Soru 3 )Organizmanın doğal uyarıcıya gösterdiği tepkiyi yapay uyarıcıya da göstermeyi öğrenmesine Klasik Koşullanma denir.
Buna göre aşağıdakilerden hangisi Klasik Koşullanma örneği değildir?
4.
Soru 4 )Bir deney düzeneğinde pedala bastığında önündeki kutuya yiyecek düşen hayvanın, bu davranışı yiyecekle ödüllendirilmediğinde zamanla azalır.
Bu durum aşağıdakilerden hangisiyle ifade edilir?
5.
Soru 5 )Japon ebeveynler, çocuğun nasıl davranmasını istiyorlarsa çocuğa öyle davranırlar; sakin, yumuşak, ölçülü ve hoşgörülü.
Bu tür bir yaklaşım aşağıdaki öğrenme türlerinden hangisiyle ilgilidir?
6.
Soru 6 )Aşağıdakilerden hangisi öğrenmeyi etkileyen faktörlerden öğrenenle ilgilidir?
7.
Soru 7 )Hiçbir öğrenmeye sıfırdan başlanmaz. Yeni öğrenmeler eskiler üzerine kurulur. Bu anlamda eski öğrenmelerin yeni öğrenmeler üzerinde zorlaştırıcı ya da kolaylaştırıcı etkisi vardır.
Verilen bilgide öğrenmeyi etkileyen aşağıdaki faktörlerden hangisinden söz edilmektedir?
8.
Soru 8 )Genellemeler, kavramlar, sorun çözme becerileri gibi genel bilgilerin yer aldığı bölüm anlamsal bellek olarak adlandırılır.
Buna göre aşağıdakilerden hangisi anlamsal bellekte bulunur?
9.
Soru 9 )Üzüntülüyken öğrenilen bir bilginin sevinçliyken hatırlanması zordur.
Verilen durum hatırlamayı etkileyen aşağıdaki faktörlerden hangisiyle ilgilidir?
10.
Soru 10 )Resimler, imgeler, şekiller ve çizgilerle düşünme, üç boyutlu nesneleri algılama ve akıl yürütme becerisi aşağıdaki zekâ türlerinden hangisini ifade eder?
11.
Soru 11 )“Can çıkar huy çıkmaz.” sözü aşağıdakilerden hangisinin değiştirilmesinin güç olduğunu vurgulamak için kullanılır?
12.
Soru 12 )Üst benlik olarak da adlandırılan süper ego ile ilgili aşağıdaki ifadelerden hangisi doğru değildir?
13.
Soru 13 )• Hayatın ilk yıllarında bağımlı olunan kişilerin, temel ihtiyaçları düzenli olarak karşılamaları beklenir.
• Temel ihtiyaçlar karşılandığında “güven” duygusu ortaya çıkar.
Özellikleri verilen dönem aşağıdakilerden hangisidir?
14.
Soru 14 )Aşağıdakilerden hangisi strese neden olan dışsal faktörlerdendir?
15.
Soru 15 )İstenilen iki ya da daha fazla şeyden birini seçmekte yaşanan zorluğa yaklaşma-yaklaşma çatışması denir.
Buna göre aşağıdakilerden hangisi sözü edilen çatışmaya örnektir?
16.
Soru 16 )Aşağıdakilerden hangisi stresin olumsuz etkilerinden değildir?
17.
Soru 17 )Kardeşim sen düşünceden ibaretsin
Geriye kalan et ve kemiksin
Gül düşünürsen gülistan olursun
Diken düşünürsen dikenlik olursun
Mevlana’nın bu sözlerinden hareketle stresle başa çıkma bağlamında aşağıdakilerden hangisine ulaşılabilir?
18.
Soru 18 )Çeşitli engellenmeler, başarısızlıklar karşısında birey, kimi zaman herhangi bir alanda başarılı kişi veya kişilerle ya da saygınlık ve güç simgesi olan bir kurumla kendini aynı görme, kendisini onlara yakın hissetmekle kısmen doyum sağlayabilmektedir.
Aşağıdakilerden hangisi açıklaması verilen özdeşleşme mekanizmasına uygun bir örnektir?
19.
Soru 19 )• Kendini aşırı beğenme, kendine hayranlık durumuna dayanır.
• Bu tür bireyler sürekli dikkat çekmeye çalışır, başkalarının kendisine hayran olmasını ister.
Özellikleri verilen kişilik bozukluğu aşağıdakilerden hangisidir?
20.
Soru 20 )Kedilerden korkan bir çocuğa, bu korkusunu yenmesi için önce kedi resimleri, daha sonra oyuncak kediler gösterilmiştir. Ardından, çocuğun canlı bir kediyi önce uzaktan, daha sonra yakınlaşarak izlemesi sağlanmıştır. Son aşamada ise çocuk kediye dokunarak onu sevmiştir. Böylece kedi korkusu davranışı sistemli olarak ortadan kaldırılmıştır.
Verilen durum aşağıdaki psikolojik destek türlerinden hangisine örnek oluşturur?


Açık Lise Test Çöz 2019 testimizde 6 – 7 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2018 – 2019 yılı eğitim öğretim yılına ait 2. dönemine ait Seçmeli Psikoloji 2 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Seçmeli Psikoloji 2 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 1. dönem Seçmeli Psikoloji 2 sınav soru ve cevapları 2019 yılında çıkmış sorulardır. 6 – 7 Temmuz 2019 tarihinde yapılan sınav soruları 2018 ve 2019 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Seçmeli Psikoloji 2 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Seçmeli Psikoloji 2 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Seçmeli Psikoloji 2 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Seçmeli Psikoloji 2 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Seçmeli Psikoloji 2 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Seçmeli Psikoloji 2 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Seçmeli Psikoloji 2 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Seçmeli Psikoloji 2 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Seçmeli Psikoloji 2 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Seçmeli Psikoloji 2 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Seçmeli Psikoloji 2 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Seçmeli Psikoloji 1 başlıklı makalemizde 2. dönem sınav soruları açık lise, 2019 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

Sitemiz aol çıkmış sorular sayfasında Seçmeli Psikoloji 2 dersine ait çıkmış soruları online test olarak çözüyorsunuz. Açık lise çıkmış sorular dan oluşan online testimizde yukarıda belirttiğimiz gibi 20 soru yer alıyor. aol çıkmış sorular 2019 Yılı ait soruları çözüyorsunuz.

Açık Lise 1. Dönem Kayıt Yenileme Son Gün
09 - EKİM - 2020