Açık Lise Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 Test Çöz 2019 Yılı 1. Dönem

Açık Lise Test
24 Ekim 2019
1.
Soru 1 )Yaşam sırasında çevre insanı, insan da çevresini olumlu ya da olumsuz yönde etkiler.
Buna göre aşağıdakilerden hangisi çevrenin insanı olumsuz yönde etkilediği durumlardandır?
2.
Soru 2 )Koruyucu ve tedavi edici çabalara karşın gelişen kalıcı bozukluklar ve engelliliğin etkilerini en aza indirmek, kişilerin başkalarına bağımlı olmadan yaşamlarını sürdürmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen sağlık hizmetlerine ne ad verilir?
3.
Soru 3 )Aşağıdakilerden hangisi akılcı ilaç kullanımının sağlanabilmesi için dikkat edilmesi gereken hususlardandır?
4.
Soru 4 )Kişisel temizlik uygulamalarıyla ilgili verilenlerden hangisi yanlıştır?
5.
Soru 5 )“Hiçbir yapay diş doğal dişin yerini tutamaz. Kalıcı dişlerin erken dökülmesi beslenme sorunlarına neden olabilir. Doğal dişlerin uzun süre dayanmasında ağız ve diş bakımının önemi çok büyüktür.”
Buna göre aşağıdakilerden hangisi ağız ve diş sağlığı için yapılması gerekenlerdendir?
6.
Soru 6 )I. Kenelerin yaşam alanlarında bulunabilecek kişilerin “repellent” olarak bilinen böcek kaçırıcı ilaçları vücutlarına sürmesi
II. Kenelerin bulunabileceği yerlere gidildiğinde vücudun açıkta kalan yerlerinin kapatılması ve açık renkli giysilerin giyilmesi
III. Hayvan barınaklarının ilaçlanması, barınakların duvarlarının sıvanması ve badanalarının yapılarak kenelerin yaşamalarının engellenmesi
Yukarıdakilerden hangileri Kırım-Kongo Kanamalı Ateşi hastalığından korunma yollarındandır?
7.
Soru 7 )Aşağıdakilerden hangisi ergenlik döneminde gençlere yapılacak rehberlik uygulamalarındandır?
8.
Soru 8 )Kahvaltının önemiyle ilgili olarak verilenlerden hangisi doğrudur?
9.
Soru 9 )Aşağıdakilerden hangisi obezitenin yol açtığı fiziksel sağlık sorunlarındandır?
10.
Soru 10 )Aşağıdakilerden hangisi stresin bağışıklık sistemi üzerindeki etkilerindendir?
11.
Soru 11 )Nefes egzersizleriyle ilgili olarak verilenlerden hangisi yanlıştır?
12.
Soru 12 )I. Süreklilik özelliği taşıması
II. Yapılan davranışın kasıtlı olması
III. Zorba ve kurban arasında güç dengesinin olması
Yukarıdakilerden hangileri bir davranışın akran zorbalığı olarak tanımlanabilmesi için gerekli olan temel ölçütlerdendir?
13.
Soru 13 )Aşağıdakilerden hangisi okullarda şiddeti önlemek için yapılması gerekenlerdendir?
14.
Soru 14 )Aşağıdakilerden hangisi alkol bağımlılığının, bireyin aile içi ve toplumsal hayattaki ilişkilerine etkilerindendir?
15.
Soru 15 )Aşağıdakilerden hangisi bağımlılık yapıcı maddelerden korunmak için yapılması gerekenlerden biri değildir?
16.
Soru 16 )“Olay yerinde hasta veya yaralının durumunun değerlendirilmesine bağlı olarak ilk yardım hızlı ancak sakin ve bilinçli bir şekilde yapılmalıdır. Eğer ilk yardım bilinmiyorsa asla hasta/yaralıya dokunulmamalı ve hasta/yaralı kımıldatılmamalıdır.”
Yukarıdaki açıklama ilk yardımın temel uygulamalarından hangisine aittir?
17.
Soru 17 )Herhangi bir olay yerinin değerlendirilmesinde ve güvenliğinin sağlanmasında öncelik ilk yardımcının aşağıdakilerden hangisini yapmasıdır?
18.
Soru 18 )Hasta/yaralının bilinci kapalı, solunum ve nabzı yok ise hasta/yaralıya yapılması gereken uygulama aşağıdakilerden hangisidir?
19.
Soru 19 )Aşağıdakilerden hangisi kulak kanamalarında yapılması gereken ilk yardım uygulamalarındandır?
20.
Soru 20 )Aşağıdakilerden hangisi sindirim yoluyla zehirlenmelerde yapılması gereken ilk yardım uygulamalarındandır?


Açık Lise Test Çöz 2018 testimizde 8 – 9 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2018 – 2019 yılı eğitim öğretim yılına ait 1. dönemine ait Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 1. dönem Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 sınav soru ve cevapları 2019 yılında çıkmış sorulardır. 8 – 9 Aralık 2018 tarihinde yapılan sınav soruları 2018 ve 2019 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 2 başlıklı makalemizde 1. dönem sınav soruları açık lise, 2018 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

Sitemiz aol çıkmış sorular sayfasında Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1 dersine ait çıkmış soruları online test olarak çözüyorsunuz. Açık lise çıkmış sorular dan oluşan online testimizde yukarıda belirttiğimiz gibi 20 soru yer alıyor. aol çıkmış sorular 2019 Yılı ait soruları çözüyorsunuz.

Açık Lise 2. Dönem Sınavı
4 -5 Temmuz 2020