Açık Lise T.C Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi 2 Test Çöz 2019 Yılı 1. Dönem

admin
27 Ekim 2019
1.
Soru 1 )Cumhuriyet tarihinin ilk muhalefet partisi aşağıdakilerden hangisidir?
2.
Soru 2 )Musul’un Irak’a bırakılmasında etkili olan devlet aşağıdakilerden hangisidir?
3.
Soru 3 )Aşağıdakilerden hangisi Balkan Antantı’nı imzalayan devletlerden biri değildir?
4.
Soru 4 )Bolşevik İhtilali aşağıdaki devletlerden hangisinde meydana gelmiştir?
5.
Soru 5 )Aşağıdakilerden hangisi II. Dünya Savaşı’nın nedenlerinden biri değildir?
6.
Soru 6 )Aşağıdaki konferanslardan hangisinin sonunda Birleşmiş Milletler Teşkilatı resmen kurulmuştur?
7.
Soru 7 )5 Nisan Kararları aşağıdaki alanlardan hangisiyle ilgilidir?
8.
Soru 8 )II. Dünya Savaşı sırasında tarımla uğraşan kesimi vergilendirmek, askerin ve halkın beslenmesini sağlamak için aşağıdakilerden hangisi çıkarılmıştır?
9.
Soru 9 )Kudüs aşağıdaki savaşlardan hangisi sonucunda Osmanlı Devleti’nin elinden çıkmıştır?
10.
Soru 10 )II. Dünya Savaşı’ndan sonra Türkiye’de kurulmuş olan ilk muhalefet partisi aşağıdakilerden hangisidir?
11.
Soru 11 )14 Mayıs 1950’de yapılan seçim sonucunda iktidara gelen siyasi parti aşağıdakilerden hangisidir?
12.
Soru 12 )Aşağıdakilerden hangisi Doğu Bloku teşkilatlarından biri değildir?
13.
Soru 13 )Soğuk Savaş Dönemi’nde Batı Bloku’nun liderliğini üstlenen devlet aşağıdakilerden hangisidir?
14.
Soru 14 )Aşağıdakilerden hangisi SSCB’ye karşı kurulmuş savunma ittifakıdır?
15.
Soru 15 )Bandung Konferansı ile aşağıdaki bloklardan hangisi ortaya çıkmıştır?
16.
Soru 16 )İsrail, Suriye’nin Golan Tepelerini hangi savaş sonunda işgal etmiştir?
17.
Soru 17 )Camp David Antlaşmaları ile İsrail’in siyasi varlığını ilk kez resmen kabul eden Arap devleti aşağıdakilerden hangisidir?
18.
Soru 18 )Türkiye “Ege Adaları Sorunu’nu” aşağıdaki devletlerden hangisiyle yaşamaktadır?
19.
Soru 19 )12 Mart Muhtırası ile iktidardan indirilen siyasi parti aşağıdakilerden hangisidir?
20.
Soru 20 )1999-2000 futbol sezonunda UEFA Kupası’nda oynama şansını elde ederek ilk kez bir Avrupa kupasını Türkiye’ye getiren Türk futbol takımı aşağıdakilerden hangisidir?


Açık Lise Test Çöz 2018 testimizde 8 – 9 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2018 – 2019 yılı eğitim öğretim yılına ait 1. dönemine ait T.C Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi 2 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı T.C Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi 2 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 1. dönem T.C Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi 2 sınav soru ve cevapları 2019 yılında çıkmış sorulardır. 8 – 9 Aralık 2018 tarihinde yapılan sınav soruları 2018 ve 2019 yılı eğitim öğretim yılına aittir. T.C Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi 2 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde T.C Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi 2 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de T.C Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi 2 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise T.C Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi 2 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan T.C Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi 2 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da T.C Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi 2 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait T.C Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi 2 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta T.C Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi 2 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna T.C Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi 2 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. T.C Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi 2 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. T.C Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi 2 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan T.C Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi 1 başlıklı makalemizde 1. dönem sınav soruları açık lise, 2018 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

Sitemiz aol çıkmış sorular sayfasında T.C Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi 2 dersine ait çıkmış soruları online test olarak çözüyorsunuz. Açık lise çıkmış sorular dan oluşan online testimizde yukarıda belirttiğimiz gibi 20 soru yer alıyor. aol çıkmış sorular 2019 Yılı ait soruları çözüyorsunuz.

Açık Lise 2. Dönem Sınavı
25 -26 Temmuz 2020