Açık Lise Fıkıh 2 Test Çöz 2018 Yılı 2. Dönem

Açık Lise Test
9 Ekim 2019
1.
Soru 1 )“Ey şu eksiksiz davetin ve kılı nacak namazın Rabbi Allah’ım! Muhammed’e (sav.) vesîleyi ve fazîleti ver. Onu, kendisine vadettiğin makâm-ı mahmûda ulaştır, Muhakkak ki sen vaadinden dönmezsin.”
Anlamı verilen dua aşağıdakilerden hangisidir?
2.
Soru 2 )Abdestini tutamayacak şekilde devamlı bir rahatsızlığı bulunan kimse aşağıdakilerden hangisiyle isimlendirilir?
3.
Soru 3 )Aşağıdakilerden hangisi Hanefi mezhebine göre abdestin sünnetlerindendir?
4.
Soru 4 )Teyemmüm ile ilgili aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır?
5.
Soru 5 )Namaz kılarken namazın farzlarından birini geciktiren kimse için aşağıdakilerden hangisi doğrudur?
6.
Soru 6 )Kur’an’daki secde ayetlerinden birinin okunması veya duyulması durumunda yapılması vâcib olan secdeye ne ad verilir?
7.
Soru 7 )Yatsı namazını eda edip bir süre uyuduktan sonra kalkarak en az iki rekât kılınan ve “gece namazı’’olarak isimlendirilen ibadet aşağıdakilerden hangisidir?
8.
Soru 8 )Aşağıdakilerden hangisi zekât verecek kişide aranan şartlardan biri değildir?
9.
Soru 9 )Bir fakire borç veren kişi daha sonra bunu alamayacağını düşünerek verdiği borcu zekâtına saysa caiz olmaz.
Bu hüküm zekâtın şartlarından hangisinin eksikliğinden kaynaklanmaktadır?
10.
Soru 10 )Bir kimse aşağıdakilerden hangisine zekât verebilir?
11.
Soru 11 )Temel ihtiyaçlarının dışında belli bir miktar mala sahip olan Müslümanların, kendileri ve bakmakla yükümlü oldukları her kişi için Ramazan ayında vermeleri gereken sadakadır.
Hakkında bilgi verilen kavram aşağıdakilerden hangisidir?
12.
Soru 12 )Ertuğrul, “İstediğim bölümü kazanırsam Allah rızası için üç gün oruç tutacağım” diye söz vermiştir. İstediği bölümü kazandığında da verdiği sözü yerine getirmiştir.
Ertuğrul’un tuttuğu bu oruca ne ad verilir?
13.
Soru 13 )Aşağıdakilerden hangisi orucun şartlarından biri değildir?
14.
Soru 14 )Aşağıdaki durumlardan hangisinde oruç bozulur?
15.
Soru 15 )Aşağıdakilerden hangisi Hanefilere göre haccın vaciplerindendir?
16.
Soru 16 )Hacda yapılan şeytan taşlama görevi aşağıdaki yerlerden hangisinde yapılır?
17.
Soru 17 )• Kurban Bayramı günlerinde kesilen kurbana denir.
• Şartlarını taşıyan kişi için bu kurbanı kesmek vaciptir.
• Kesen kişi ve yakınları bu kurbanın etini yiyebilir.
Hakkında bilgi verilen kurban aşağıdakilerden hangisidir?
18.
Soru 18 )Bir ülke parasını başka bir ülke parasıyla değiştirmeye İslam fıkhında ne ad verilir?
19.
Soru 19 )Nikah sırasında kocanın evleneceği kadına verdiği veya vermeyi taahhüt ettiği para yahut mala ne ad verilir?
20.
Soru 20 )“Mal getirip de bunu piyasaya süren kişi Allah tarafından rızıklandırılır. İhtiyaç duyulan malı saklayıp piyasa değerini yükseltmeye çalışan kişi ise Allah’ın lanetine uğramıştır.”
Hz. Peygamber’in bu hadisiyle yasakladığı davranış aşağıdakilerden hangisidir?


Açık Lise Test Çöz 2018 testimizde 17 – 18 Mart 2018 tarihinde gerçekleştirilen Açık Lise sınavı 2017 – 2018 yılı eğitim öğretim yılına ait 2. dönemine ait Fıkıh 2 sorularıdır. Kategorisinde 2017 yılı, 2018 yılı ve 2019 yılı Fıkıh 2 dersine ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilirsiniz. açık lise 2. dönem Fıkıh 2 sınav soru ve cevapları 2018 yılında çıkmış sorulardır. 17 – 18 Mart 2018 tarihinde yapılan sınav soruları 2017 ve 2018 yılı eğitim öğretim yılına aittir. Fıkıh 2 test çöz etiketi ilede ulaşabileceğiniz testimizde Fıkıh 2 online sınavına ait 20 soru bulunuyor. Bu sorulardan en az 9 soruya doğru cevap verdiğiniz de Fıkıh 2 dersini geçmiş olursunuz.
Açık Lise Fıkıh 2 Test Çöz başlıklı testimizi ücretsiz olarak çözebilirsiniz. Bu sitede yer alan Fıkıh 2 soruları ve cevapları testleri çözerek görebilirsiniz. Mobil telefonlarınızdan da Fıkıh 2 çıkmış sınav sorularını çözebilirsiniz. 1, 2 ve 3. dönemlere ait Fıkıh 2 geçmiş dönem sınav sorularını ve cevaplarını bu test üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Online Testimizde açık lise mobil test çöz olarak ta Fıkıh 2 dersinden 20 soru ile karşılaşıyorsunuz. Sorularda geçişleri ileri butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Her soruya cevap vermenizi bekliyoruz. Boş soru bırakmayınız Açık Lise sınavlarında yanlış soruların doğru sorular üzerinden yani puanınızı düşürmediği için boş bırakmayınız. Her bir dersin buna Fıkıh 2 derside yer alıyor en az 9 doğru cevap vermelisiniz. test çöz ve açık lise ile en çok soru çözümü yapılan internet sitemizde ki sorular yeni müfredata uygundur. Fıkıh 2 mobil test çöz online testimizde siz değerli öğrencilere başarılar dileriz. Fıkıh 2 dersine ait diğer dönem sınav sorularını Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Fıkıh 1 başlıklı makalemizde 1. dönem sınav soruları açık lise, 2018 yılı soruları ve açık lise hakkında bilgiler verilmektedir.

*

Açık Lise 1. Dönem Sınavı
07 - 08 Aralık 2019